Wpis z mikrobloga

Zamordował ją. Przecież przesunął ją na plecy, żeby się zakrztusiła.


@Phyrexia: ten twój komentarz to idealne podsumowanie twojej działalności na wykop

"gówno wiem, ale chętnie się wypowiem" xD
  • Odpowiedz
@popierduuka: Może faktycznie nie zrobił tego by się zakrztusiła, ale to Walter ją przewrócił. Powyżej dwie osoby podały źródło, gdzie można to sprawdzić.

Z kolei przepraszam za wprowadzenie w błąd bo z jakiegoś powodu wydawało mi się że przewrócił ją naumyślnie.
  • Odpowiedz
@Phyrexia:

White był ogromnym hipokrytą


Dokładnie na tym polegał serial. Bez mała każda bardziej istotna postać przeszła przemianę na gorszą, "broke bad". Pięknie to widać, jak z jednego z ostatnich sezonów cofnie się nagle na pierwszy.
  • Odpowiedz
@Virti: Zgadzam się z Tobą. Może dlatego Better Call Saul niesie ze sobą tak niesamowite emocje pomimo bardzo powolnej akcji i specyficznej nudy jaka buduje wstęp do nadchodzącego punktu kulminacyjnego i efektu domina. Saul przedstawiony jest jako cwaniaczek ale też i człowiek posiadający sumienie i uczucia, z zupełnie innej strony niż w Breaking Bad gdzie jest łajdakiem pomagającym dużo większym łajdakom od siebie.
  • Odpowiedz
@Virti: @Phyrexia: no, całe to uniwersum jest genialne jeśli chodzi o rozwój i budowanie postaci. Od BCS po El Camino, ukazujące finisz jessiego.

Ogólnie to kontrast tych dwóch postaci - Jessiego i Walta - zachowany przez cały czas taki sam, mimo że przez całą historię się zmieniali. Jessie zaczynał jako postać raczej negatywna - głupi, pozbawiony głębszych uczuć, nieprzewidywalny ćpun który nic sobą nie reprezentuje - a kontraście do Walta,
  • Odpowiedz
White był ogromnym hipokrytą. Nie pozostawił żadnych złudzeń odniośnie swojej osoby w momencie kiedy zamordował dziewczynę Jesse'go wmawiając sobie, że to dla jego dobra.


@Phyrexia: Co zrobił? Nie udzielenie pomocy nie jest równoznaczne z zabójstwem. Miał jej pomóc.. ale zrezygnował i dał jej umrzeć - nie przyczynił się do jej śmierci.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: @Siro333: nawet włączyłem sobie odcinek dokładnie s02e12 45:12, Jen odwróciła się sama.

Baba jak to baba, będzie wmawiać chociażby mieli #!$%@?ć rękę


@Marcineusz: co Ty gadasz? Popchnął ją trzepiąc Jessiem, widać idealnie na tym odcinku.
Generalnie Walter, poza paroma zajebistymi momentami, był cholernie #!$%@?ącym dupkiem - Skyler to przy nim ostoja cnót.
  • Odpowiedz