Wpis z mikrobloga

@Krzak333: pewnie sobie jaja robisz i masz takie coś w małym palcu, ale i tak się podzielę:)

teraz zobaczyłem że jest jeden mały problem, wedle linijki
17, nazwą folderu do którego kopiują się save'y powinna być dzisiejsza data+ciąg losowych znaczków(by uniknąć nadpisywania folderów, ale mieć też punkt odniesienia), terminal wypluwa poprawną nazwę, ale zapisuje się nazwa tylko z losowymi literkami bez, bez daty, to nie ma większego znaczenia, ale jeszcze nad
RabarbarDwurolexowy - @Krzak333: pewnie sobie jaja robisz i masz takie coś w małym pa...

źródło: comment_1649675119qV2XbguRFbZlkfh55ihOOk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: bash troche skomplikowany dla mnie ale coś prostego umiem zrobic... teoretycznie XD
Potrzebowałem napisać prosty skrypt ktory zapisywałby mi backup bazy danych mysql i zautomatyzować go za pomocą crona ;) ale coś mi nie pykło bo zapisy nie pojawiają się o zaplanowanej godzinie. Możesz też się pobawić cronem zamiast dawać skrypt do autostartu chociaż pomysl z podpisaniem go pod minecrafta by odpalał się razem z nim jest całkiem niezły. W
  • Odpowiedz
tu mi chyba działa działa(w tym samym wątku na forum znalazłem poprawioną wersję, nie wiem czemu wtedy jej nie zastosowałem, pewnie przez całonocne siedzenie po kawie), chyba zmniejszę ilość generowanych losowo literek z 32 do 8, bo nie robię milionów kopi dziennie:)

DATAOGGI=$(date +"%Y-%m-%d")
RANDOMSTRING=$(cat /dev/urandom | tr -dc 'a-zA-Z0-9' | fold -w 32 | head -n 1)
mkdir /run/media/pio/GRY/1SAV/${DATAOGGI}${RANDOM
STRING}
NEWDIR=$(echo -n ${DATAOGGI}${RANDOMSTRING})
echo $NEWDIR

cp -R
  • Odpowiedz