Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje założyć klimę w mieszkaniu 39m2, dwa pokoje wiec chce zeby była z dwoma jednostkami wewnętrznymi, ale jak patrze po necie to te z dwiema wewnętrznymi mają agregat z mocą conajmniej 2x wieksza niż mi potrzeba wiec i cena jest powalająca ~10k. Macie jakieś protipy jak to ogarnąc w sensownych pieniądzach?

#warszawa #klimatyzacja #mieszkanie
  • 15
@Rujtan: Serio, weź sensowną firmę od klimy i też pewnie ci powiedzą że 1 jednostka starczy, ja też właśnie zaprosiłem gościa na wycenę to powiedział że 1 uciągnie, a spokojnie mógł naciągnąć mnie na 2.
@gaily: Wysłałem maile do 10 firm w wawie z informacją o powierzchni, dwóch pokojach i że raczej chce dwie jednostki. Zobaczymy w takim razie która firma podejdzie uczciwie i nie bedzie chciała mnie naciągnąć. W sumie to dobry filtr :D

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rujtan: jedna klima ogarnie Ci dwa pokoje jedynie wtedy, gdy nadmuch jest prostu na drzwi, inaczej zapomnij. Montuje czasem klimy, przerabiałem tematy typu jedna klima na korytarzu piętra do chłodzenia całego poddasza i naprawdę mało kto był zadowolony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gaily: może być nawet i 3,9m2, jak po drodze są drzwi to nie następuje wymiana powietrza i klima efektywnie chłodzi tylko jedno pomieszczenie - no chyba, że wymusisz obieg umieszczając klimę na wprost drzwi lub ustawiając koło tych drzwi wentylator.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gaily: a grzejniki też masz tylko w jednym pokoju, bo wystraszy drzwi otworzyć? W twoim przypadku się sprawdza, bo zapewne masz takie ustawienie, gdzie powietrze w jakiś sposób się odbija i nadmuch jest zapewniony. Ja natomiast przynajmniej 5 razy przenosiłem klimę z korytarza do pokoju, bo się jednak nie sprawdziła, więc i nikomu takiego rozwiązania nie polecę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rujtan: jeżeli będziesz miał jednostkę nie na przelocie do kolejnego pokoju to nie da rady, załóżmy że w jednym masz 22 stopnie to w drugim może zbijesz do 28-29. Montuje i sam mieszkałem w dwóch takich mieszkaniach, będzie drożej ale kto co lubi.