Wpis z mikrobloga

Akurat pod względem piłkarskim może zmienić bardzo dużo


@allocer: Piłkarsko zmieni się tyle, na ile pozwoli mu zarząd swoimi decyzjami co do budżetu i transferów. Za długo kibicuję temu domu wariatów, żeby nie wiedzieć, że gdzieś po drodze to wszystko posypie się jak za Moyes'a, LVG, Mourinho i Ole Gunnara. W to, że ETH, Ralf i spółka będą mieli pełną władzę nad transferami wierzą chyba tylko niepoprawni optymiści.
  • Odpowiedz
@PlayTheGame: Oczywiście, że masz racje co do decyzji transferowych. Pieniądze dla Glazerów są najważniejsze i też nie liczę, że nagle oddadzą komuś pełnie władzy. Ale z drugiej strony widzę, że ta sportowa część zaczyna z roku na rok wyglądać choć trochę poważniej. W zeszłym sezonie szybkie transfery Sancho i Varane'a, ale ze sprzedawaniem był problem. Jakby udało się teraz łatwo i szybko pozbyć szrotu i grajków, którym kończą się kontrakty to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@allocer: niech oczyści się atmosfera wokół klubu i już będzie lepiej. Pod względem warsztatu nic nie wskazuje na to że Ten Hagowi można nie ufać.

A pod względem zarządzania to dużo zależy od tego jak będzie dalej prowadzona polityka transferowa, bo jak mamy sprowadzać znowu przepłacone gwiazdki to będzie dalej tak jak jest. Rzeźbić trochę w tym co mamy, może ściągnąć kilku solidnych grajków w dobrej cenie i jestem dobrej myśli.
  • Odpowiedz
@fxd_: Dokładnie tak, przewietrzyć szatnię z Pogby, Lingardów i innych toksycznych grajków. Nic do dobrego koniec końców nie wniosło i w szatni, i na boisku. Jeśli manager będzie miał jaja, poustawia wszystko po swojemu i wprowadzi dyscyplinę, to ja nie widzę przeszkód, żeby potem sobie wydawać pieniądze na odpowiednich piłkarzy. Żadnego kolesiostwa z piłkarzami, normalna, zdrowa relacja trener - zawodnik i tyle, a w przypadku United aż tyle.
  • Odpowiedz
@allocer: Z tym szybkim transferem Sancho to też tak nie do końca. Jeśli chodzi o Varana to nie jestem pewny, ale chyba też nie miał przyjść już rok wcześniej? Skład jest pełny szrotu więc pozbycie się wszystkiego zajmie pewnie z dwa, trzy okienka. Do tego dochodzą transfery do klubu, co też może nie być takie łatwe jeśli nie będzie LM (co jest bardziej i bardziej prawdopodobne z każdą rozegraną kolejką). Z
  • Odpowiedz
@allocer: Najważniejsze są dwie kwestie:

1 - Czy zarząd w końcu pójdzie po rozum do głowy i zamiast kupowania przehypowanych gwiazd za grube miliony zaczną robić przemyślane transfery w konsultacji z Rangnickiem i ETH? W tym okienku muszą pozbyć się wielu graczy, którzy nie mają żadnego wpływu na grę zespołu, a pobierają wysokie pensje i blokują budżet na tygodniówki nowych zawodników. Nie kupuję tłumaczenia, że nowy trener musi dać szansę każdemu
  • Odpowiedz
@PlayTheGame: Ale jak chcesz inaczej zrobić czystkę? Musisz na to poświęcić 2-3 okna, ale muszą to być produktywne 2-3 okna, a nie to co było do tej pory. Więkoszości piłkarzy kończą się zaraz kontrakty i pozbyć się ich będzie trochę łatwiej, ale trzeba to robić sprawnie, a nie ślamazarnie, powoli.
ETH wprowadzając swoją filozofię i zarządzanie zrobi jedno, ale ludzie odpowiedzialni za transfery z i do klubu muszą też zrobić krok
  • Odpowiedz
@PlayTheGame: @allocer:

Z OGSem wyszedł jeden duży problem w sumie patrząc na to co się działo. Brak autorytetu w szatni, tuszowanie jakichś spraw. Ogólnie brzmi to dobrze - trochę SAF DNA - i może się podoba, ale to ma sens tylko jeżeli w razie kogoś kto skacze ponad normę wysyła mu się wilczy bilet. Widać, że Ole nie potrafił stworzyć swojej armii, a był jednym z jej członków. Tak patrząc
  • Odpowiedz
@Aiden7:

Myślę, że tutaj potrzeba wyciągania takich zawodników jak Klopp w Liverpoolu.

I przede wszystkim kultury pracy, dyscypliny, jaką wprowadził Klopp do LFC, czy Guardiola do City. Tam piłkarze sobie nic sami nie wybierają, nie decydują czy chcą grać, czy im się nie chce (np. Cavani, Pogba). Zespoły prowadzone twardą ręką, ale mające wyniki. Z szatni też o dziwo tam praktycznie nic nie wycieka.
Żeby myśleć o czymś poważnym, trzeba posprzątać
  • Odpowiedz
@allocer: Tak, chociaż myślałem, że to ująłem w słowach o kwestii priorytetów ludzkich. Ogólnie są tacy co chcą się rozwijać mimo wysokiej tygodniówki, a są tacy, którzy odcinają już kupony mimo iż nic nie osiągnęli.
  • Odpowiedz