Wpis z mikrobloga

@Misyl:
Live coding miałem raz i poproszono mnie o napisanie kodu który generuje numer telefonu. Z założeniami, że ma byź w formiacie xxx-xxx-xxx i numer nie może się zaczynać od 0 ani 1. Ale zdarzają się też zadania, gdzie masz napisać prosty test, który coś zlokalizuje, kliknie i odczyta. Raczej nic trudnego.

Obstawiam pytania z ISTQB, SQL, selenium (porównanie waitów, po czym można lokalizować elementy, do czego służy sendKeys, asercje i
  • Odpowiedz
@Misyl: Nigdy nie miałem nic zaawansowanego w SQL. Albo pytanie o PRIMARY/FOREIGN Key, albo prosty select do napisania. Raz tylko miałem prostego joina czy pytanie o sortowanie.
Tak naprawdę to nic, czego nie dowiesz się po 2 godzinach nauki SQL :P
  • Odpowiedz
@Misyl: Spodziewałbym się jakiegoś zadania gdzie masz napisać jakąś metodę która coś liczy na podstawie kolekcji i pewnie preferowane rozwiązanie będzie zrobić to na streamach zamiast w pętli. A potem dopisać testy do tego. Pamiętaj o obsłudze błędów i wyjątków, nie klep kodu który zakłada jedynie pozytywny scenariusz.
  • Odpowiedz
@Misyl: roznica miedzy klasa abstrakcyjna i interfejsem ( extends, implements co do czego i jakie sa limity ), metody http, co to api, modyfikatory dostepu - po co ich sie uzywa, co to jest static, co to znaczy ze metoda cos zwraca, wymienic metody selenium (jak wyciagnac np. text z elementu), selektory jakie sa, co to jest page object pattern. moze byc z gita cos - jak sie przelaczyc na brancha
  • Odpowiedz