Wpis z mikrobloga

telefonu?


@qmshallo: czyli, żeby szybko przyciszyć, bo teściowa coś ważnego mówi, musisz:
1. sięgnąć po telefon (dotąd 1:1 z pilotem),
2. odblokować go
3. znaleźć apkę pilota,
4. uruchomić ją.
5. i już w punkcie piątym możesz ściszyć telewizor. Zajebiste! :D
@Jarek_P: nie. Podnoszę telefon, naciskam dwa razy środkowy przycisk i wyciszam naciskając lewy górny róg. Co jest tożsame z wzięciem pilota i wycelowaniem w przycisk wyciszenia, który zawsze w mało logicznym miejscu.
@qmshallo: ten dwuklik na środkowy przycisk startuje ci apkę pilota? A np kanał tak samo prosto zmienisz? Czy już musisz choć spojrzeć na ekran?

Ale mimo wszystko, Harmony to coś więcej, niż pilot uniwersalny, to raczej kilja pilotów uniwersalnych w jednym, jego największym plusem jest możliwość skonfigurowania całych sekwencji rozkazów dla różnych urządzeń wykonywanych po prostym kliknięciu w "Oglądamy TV", typu wyłączenie wcześniej grającego radia (choćby to fizycznie inne urządzenie było),
nie. Dwuklik odblokowuje


@qmshallo: no czyli musisz jeszcze uruchomić apkę pilota, tak?

kup tekę z eARC


@qmshallo: i ta teka earc mi też przekonfiguruje kino domowe pod preferencje związane z TV przy jego włączaniu i wyłączy za tym samym kliknięciem radio stojące na drugiej stronie pokoju? Bo Harmony to potrafi.
Mam TV połączony z amplitunerem kablem z kanałem ARC, oba urządzenia współpracują ze sobą, ale z tego wynika tylko wzajemne
Zamiast pilotów uniwersalnych kup tekę z eARC żeby sterować urządzeniem


@qmshallo: eARC nie służy do sterowania urządzeniami, odpowiada tylko za przesył dźwięku. Jak chcesz sterować to musisz mieć HDMI-CEC, faktem jest jednak, że eARC oraz ARC do działania wymaga aby sprzęt obsługiwał HDMI-CEC.

i ta teka earc mi też przekonfiguruje kino domowe pod preferencje związane z TV przy jego włączaniu i wyłączy za tym samym kliknięciem radio stojące na drugiej stronie