Wpis z mikrobloga

TLDR: Czy warto zmieniać branżę na frontend od zera? Obecne zarobki 6-10k netto, wysokie umiejętności miękkie, sypie mi się biznes, mam 2 lata na przygotowanie.

Jestem kierownikiem zespołu projektantów w branży budowlanej. W firmie jestem prawie od początku, jestem jednym z 1 pracowników i powoli się wspinałem. Szef obecnie sprzedaje firmę, dyrektorzy odchodzą i będą rotacje. Mam czas na zmianę roboty, a wizja zespołu będzie inna. Nie mam uprawnień, nie projektuje dobrze, mimo że kieruję projektantami. Moja dokładność i ogólne wysokie um. miękkie sprawiły, że tu jestem. Podstawa to 6k netto, z premiami czasem i 10k. Jeśli pójdę do innej firmy w branży to spadnę do 3-3,5k jako zwykły asystent.

Klikanie w kąkuter to moje marzenie od dziecka, budownictwo to troche był przypadek i wysoka kasa mnie trzymała. Prowadzę obecnie kilka stron na wordpress, ogarniam SEO, ale z programowania umiem tylko html i to średnio. Oczywiście html, css, java itp się nauczę.

Mam 2 opcje rozwoju:
- w 2 lata cisnąć uprawnienia i iść na własne w budownictwie, mocno się zmuszając do branży
- w 2 lata uczyć się podstaw frontend i szukać roboty zdalnie na juniora

Jak żyć?

Przepraszam, wiem, że tematów od groma, ale nie znalazłem odniesienia do siebie.

#programowanie #frontend a może #budownictwo #projektowanie
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jaroslaw_Keller: a to przepraszam, zwracam honor
@Satanistic: w branży budo już trochę pracuje, wielu znajomych przeszło do it w trakcie studiów, zaraz po, po kilku latach pracy w budowlance.
Z moich obserwacji tak z 70-75% ludzi w budowlance ma słabo: praca po 50-60 h tygodniowo, często w delegacji, nie zawsze dobra kasa, często duża odpowiedzialność i stres. Ale pozostała grupa odnajduje swoje miejsce w ten szerokiej branży i sobie chwali.
@l0h-s dzięki za odpowiedź, co dokładnie robisz w budo?

Odnośnie rady, to 2021 zamknąłem z dochodem ponad 100k netto i w tym służbowe auto z salonu za 120k do dyspozycji, więc strasznie mnie boli strata pewnego statusu przy zmianie. Mam problem z praca dla kogoś, czuje jej bezsens, ale ta firma skutecznie mnie przy sobie trzymała przez lata dużo od siebie oferując.

Kiepski jest też fakt, że jeśli zrobię uprawnienia i pójdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Satanistic: to jak na osobe bez uprawnień całkiem nieźle sobie radzisz, może jednak warto pomyśleć o uprawnieniach i pozostaniu w budowlance? :)
Ja projektuje w średniej wielkości firmie specjalistycznej, połączenie projektowania, biznesu i wykonawstwa mi się podoba i nie planuje zmian
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Satanistic: ale z zajawką do IT zmiana może mieć sens. Tak jak pisałem, moim znajomym się udało a nie wszyscy mieli w młodości zajawke na htmla itp, więc Tobie powinno być łatwiej
@l0h-s Co do tego radzenia sobie to właśnie te umiejętności miękkie mnie tak wybiły i firma która to bardzo doceniła, wiele razy swoją sumiennością i dokładnością ratowałem projekt po błędach projektantów. Oraz dobre gadanie :P
Dziękuję za rady :)