Wpis z mikrobloga

- Dlaczego strzelales Iwan do zwyklych ludzi na ulicy?
- Mialem rozkaz od sierzanta, ja tylko pociagalem za spust.

- Sierzancie, strzelaliscie do ludzi, tam w Buczy.
- Moi chlopcy strzelali do nazistow w Donbasie a zadnej Buczy nie pamietam, to prowokacja.

- Panie generale, kto kazal strzelac do cywili?
- Operacja specjalna polegala na wyzwalaniu Ukrainy spod nazistowskiego buta. To Ukraincy stoja za mordowaniem cywili, dlatego byli tam nasi zolnierze.

- Iwan, czy czujesz sie winny?
Dostalem medal za odwage, amputowali mi obie nogi, uratowalem Ukraincow tam pod Kijowem i Putin powiedzial, ze juz niedlugo beda pomniki w calej Rosji z moim nazwiskiem i moich kolegow co zgineli. Tabliczki bedą! Jest wojna, to sie zabija, taki moj obowiazek byl. Ja tej wojny nie wywolalem, wykonywalem rozkazy a za bledy niech odpowiadaja co nade mna stali.

-Sierzancie, czy nie mogl Pan odmowic rozkazow ze sztabu? Strzelaliscie do niewinnych ludzi.
- Pan chyba nie rozumie jak dziala wojsko! Co za naiwnosc! Odmowilbym wykojania rozkazu, to zginalbym za dezercje. 12 lat kariery, zona w domu czeka a moj przelozony obiecal awans. Jak nie ja, to przyjdzie inny i wykona. Wojsko to mechanizm. Jak awansuje, to spieprzam z wojska. Ja sobie do zarzucenia nic nie mam. Zreszta nie jestem tu od myslenia tylko od wykonywania rozkazow, jestem tylko malym trybikiem. Wielu moich zolnierzy zginelo, do dzis przezywam ich smierc, smierc rosyjskiego zolnierza.

-Panie generale, nie ma winnych?
-Ja osobiscie zadnych rozkazow nie wydalem. Sa na to dokumenty. Oddzialy, ktorymi zarzadzam mialy wyzwolic wschodnie rejony Kijowa i z raportu wynika, ze dokonaly tego do 2.4.2022 a nastepnie po udanej operacji udaly sie w rejon Donbasu. Strona ukrainska w nastepstwie naszych dzialan, dokonala masowych mordow na cywilach, takie jest stanowisko Federacji Rosyjskiej.

#ukraina #wojna #rosja #odpowiedzialnosczbiorowa #odpowiedzialnoscrozmyta #putin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach