Wpis z mikrobloga

Moja teoria dotycząca śmierci. Skoro przed narodzinami nas nie było ale w końcu się urodziliśmy czyli z niczego energia się zrodziła poprzez powstanie mózgu to po naszej śmierci też powinniśmy się narodzić poprzez powstanie jakiegoś losowego mózgu. Podejrzewam że po śmierci mózgu od razu się losowo rodzimy nie pamiętając nic z życia poprzedniego. Wtedy życie bylo by sprawiedliwe. Raz jesteś bogaty raz biedny raz mordercą raz jakimś zdobywcą pokojowej nagrody nobla.
#smierc
  • 19
  • Odpowiedz
czyli z niczego energia się zrodziła poprzez powstanie mózgu to po naszej śmierci też powinniśmy się narodzić poprzez powstanie jakiegoś losowego mózgu. Podejrzewam że po śmierci mózgu od razu się losowo rodzimy nie pamiętając nic z życia poprzedniego


@cigam5: ale przeciez ta energia czy co tam jest sie fragmentuje, i jako czesc idziesz w jedno miejsce a jako czesc w drugie, jako czesc w trzecie, a czesc w ogole znika.
  • Odpowiedz
@cigam5: To ty nie rozumiesz. Cała twoja świadomość to tylko tymczasowe ułożenie atomów, neutronów i protonów plus jakieś oddziaływania elektromagnetyczne. Gdy się rodzisz, układa się to wg wzoru z twojego DNA. Po śmierci, komórki rozpadają się i to czym byłeś przechodzi ponownie w formę nieuporządkowaną. Żadna energia nie powstaje ani nie znika, po prostu zmienia postać.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Pewnych rzeczy jednak nie powinien ruszać umysłem. Czuje w pewnym momencie przegrzanie procesora gdzieś w głowie i chyba jestem za mały na takie przekraczanie granic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cigam5: Ja mam lepszą, pożyczoną z 4chana teorię - wszyscy jesteśmy jednym bytem, żyjemy by się rozwijać i zdobywać doświadczenie, po śmierci nasza świadomość rodzi się w innym ciele i tak przez cały wszechświat. Gdy już wszystko przeżyjemy, rodzimy się jako wyższa forma z doświadczeniem zdobytym przez miliony lat z każdego możliwego punktu widzenia.
  • Odpowiedz
@cigam5: no tak, ty jako postac wracasz do cyklu i juz jej nie ma w pelnym znaczeniu. Czesto tez sie reinkarnuje w inna postac, najczesciej o podobnych celach ale czesto o przeciwnych charakterach - na przyklad ze spokojnego mezczyzny w pelna zycia kobiete.
  • Odpowiedz
Pewnych rzeczy jednak nie powinien ruszać umysłem. Czuje w pewnym momencie przegrzanie procesora gdzieś w głowie i chyba jestem za mały na takie przekraczanie granic


@cigam5: no, czasem trzeba dobrze sie najesc bo mozg lubi sie przywiesic, w szczegolnosci jak jestes glodny albo niezdrowo sie odzywiasz

wszyscy jesteśmy jednym bytem, żyjemy by się rozwijać i zdobywać doświadczenie, po śmierci nasza świadomość rodzi się w innym ciele i tak przez cały wszechświat.
  • Odpowiedz