Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Drodzy koledzy z #cloudgaming, wraz z kupnem #ps5 opuszczam szeregi Cloud Gamingu, dzięki,któremu byłem w stanie grać przez ostatnich kilka lat i z tej okazji chciałbym podzielić się spostrzeżeniami z usługami dostępnymi na rynku

Zacznę od #geforcenow -
Jest to na ten moment jedyna usługa,którą powinniśmy wspierać feebackiem i portfelami bo to co osiagnelii goście od Nvidii to raj na ziemi. Jakość usługi to 10/10, nigdy nie doświadczyłem tak dobrej grafiki w grze jak w Cyberpunku na GeForce now na zwykłym pakiecie. Zero opóźnienia, obraz ostry, kolory pełne - w każdą grę na tej usłudze grałem z opuszczona szczęką. Jedynym minusem jest bardzo okrojona biblioteka, mam nadzieję że się to zmieni. Ukłon.

#stadia -
Jakość to dwie półki pod GeForce, biblioteka gier trochę lepsza ale ceny gierz które defacto nigdy nie będą nasze i możliwość ich utraty lada dzień przez wyłączenie usługi to wielki minus, mimo wszystko plus za gry i jakość na dobrym poziomie, nie testowałem 4k, pewnie jest lepiej też fajną usługa.

#boosteroid

Średnia jakość, duża bilbioteka gier, jeśli chcesz zagrać w grę której nie ma na stadii i GeForce now to spróbuj boosteroid. Nie będziesz zachwycony ale zagrasz i nie zbiedniejesz ¯\_(ツ)_/¯

Shadow Tech -

Fajna usługa, choć droga. Jakość pomiędzy GeForce now a Stadia, nieograniczona bliblioteka gier i dostęp do pulpitu. Usługa kosztuje ok 150zł/mies bez limitu godzin - wrócę do tego przy kolejnej usłudze. Warto,spróbować ale za tę cenę wolałbym płacić ratę za konsole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Airgpu - Jakość bardzo wysoka, dostęp do pulpitu i nieograniczona biblioteka gier. Ogromnym minusem jest ceną otóż 150zł miesięcznie i w tym zwarty jest limit godzin gry do bodajże 20h przy czym niewykorzystane kredyty nie przechodzą na kolejny miesiąc. Jeśli chcecie dobrej jakości i nieograniczonej biblioteki gier to warto spróbować przynajmniej miesiąc ale na dłuższą metę jak wyżej- wolałbym płacić ratę za sprzęt.

Reszta usług jak nware, paperspace, Xbox cloud, ps now i inne nie wychodzą przed szereg niczym specjalnym więc nie uwzględniam ich w moim opisie. XCloud jedynie wyznacza się niską ceną, darmowymi grami lecz bardzo niską jakością.

Podsumowując - Jestem zadowolony z rozwoju usług Cloud Gamingu i uważam że jest to przyszłość bo gdyby GeForce Now oferował już w tym momencie nieograniczoną bilbiotekę gier to z całą stanowczością nie kupiłbym żadnej konsoli nigdy.

Tak jak wspominałem, przechodzę na ps5 i póki co odkładam chmurowego pada ale na pewno będę śledził i kibicował z boku. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i podyskutuję o zjawisku grania w chmurze ()

#graniewchmurze #konsole #ps5
  • 6
Jest to na ten moment jedyna usługa,którą powinniśmy wspierać feebackiem


@cleveland: gówno prawda. Powinniśmy krytykować tę usługę za absurdalny model biznesowy pozwalający wydawcom gier dyktować swoje warunki.