Wpis z mikrobloga

#elektronika #fusion360 #eagle
Czy w module projektowania pcb da się wczytać jakąś geometrię jako warstwa podkładowa? Wiem, że można powiązać kształt płytki z geometrią ale to w moim przypadku się nie sprawdza.
Mam elementy, które muszą znaleźć się w konkretnym miejscu. Gdy wiążę kształt płytki (razem z otworami pod te elementy), to później nie da się umieścić tam padów.
Gdy usuwam otwory to oczywiście znikają też znaczniki i trzeba umieszczać pady na oko.
ZaQ_1 - #elektronika #fusion360 #eagle 
Czy w module projektowania pcb da się wczyta...

źródło: comment_16489785923YocOCuEVluq9xPP9gkqFO.jpg

Pobierz
  • 8
Możesz wyeksportować sobie z modelu szkic do DXF i użyć go jako szablon importując na PCB za pomocą ULP import-dxf (zakładka Automation > Run ULP). Wtedy możesz wybrać sobie dowolną warstwę, na którą chcesz zaimportować.

Prostsza opcja, to zapisać sobie w notatniku współrzędne otworów i wprowadzić je dla poszczególnych komponentów. Możesz je umieścić też nad otworami przed ich wykasowaniem. Na pasku na dole ikonka po prawej stronie > wybierz "ignore violators".
@ZaQ_1: udało mi się częściowo obejść problem. Sposób dosyć upośledzony. Po powiązaniu geometrii z kształtem płytki przechodzę do widoku 3d pcb. Umieszczam elementy krytyczne tam gdzie mają być, usuwam wszystkie niepotrzebne otwory i pcham zmiany na widok 2d. Wracam do widoku 2d i mam elementy tam gdzie chcę
@Felonious_Gru: rozumiem czemu tak jest, ale przydałaby się dodatkowa warstwa gdzie dałoby się umieszczać znaczniki, linie pomocnicze itp. Tak samo jak np. można sobie wczytać obraz jako podkład w module modelowania 3d.
dałoby się umieszczać znaczniki, linie pomocnicze itp


@ZaQ_1: a to nie przerzuca linii szkicowych na pcb? Na podstawie czego wybierana jest plaszczyzna pcb?

Ja niestety eagle od dawna nie używam, fusion też już rzadko
a to nie przerzuca linii szkicowych na pcb? Na podstawie czego wybierana jest plaszczyzna pcb?


@Felonious_Gru: Płaszczyzna pcb jest generowana na podstawie szkicu. Największa zamknięta pętla zostaje obrysem płytki, każda wewnętrzna pętla zostaje otworem, a wszystkie otwarte pętle są ignorowane.
Dlatego używam otworów jako znaczników i robię fikołki żeby umieścić elementy tam gdzie chcę.
Możesz wyeksportować sobie z modelu szkic do DXF i użyć go jako szablon importując na PCB za pomocą ULP import-dxf (zakładka Automation > Run ULP). Wtedy możesz wybrać sobie dowolną warstwę, na którą chcesz zaimportować.


@djbuh: O Panie! To jest dokładnie to czego mi trzeba. Co prawda nie wszystko z dxf się pojawia ale jakoś to rozpracuję.