Wpis z mikrobloga

1. Mieszkańcy obwodu otrzymują pińcetplusy, polską emeryturę, ubezpieczenie w NFZ

2. Rząd powołuje Komitet Odbudowy Obwodu pod zarządem Sasina, z budżetem 2% PKB Polski

3. Wprowadzane są dopłaty do zatrudnienia mieszkańca obwodu

4. Każdy mieszkaniec otrzymuje 1000 zł dodatku przyłączeniowego miesięcznie

Tak by to wyglądało.


@7160: Nie koniecznie to musiałby być problem, a to z dwóch względów:
1. W przypadku zupełnej izolacji lądowej Królewca następuje znaczny odpływ populacji do mateczki rasiji,
obwód Kaliningradzki mógłby być niezależnym panstwem, na przykład rajem podatkowym, Królewiec - Monako Północy ()


@MilionoweMultikonto: pozostawiony sam sobie szybko wrocilby pod wplywy rosyjskie. Bezposrednie albo niebezposrednie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling:
Chyba właśnie wykopki, dla których UoP to jest zbawienie, bo jedyne co potrafią to rypanie na etacie 8-16 i pit37 raz w roku, bo cokolwiek więcej ich przerasta xD
Potem taki wykopek patrzy na jakiegoś bardziej ogarniętego i już słychać syk- dupsko mu się pali z zawiści. Bo jak to tak

ja codziennie rypie (8-16) i guwnonz tego mam na etacie a TE ZŁODZIEJEEEKWIIIII TO JEŻDŻO BAMBORDŹINI

i już wiadomo,
Chyba właśnie wykopki, dla których UoP to jest zbawienie, bo jedyne co potrafią to rypanie na etacie 8-16 i pit37 raz w roku, bo cokolwiek więcej ich przerasta xD


@tellet: w sensie twoim marzeniem jest być złodziejem który okrada innych ludzi w kraju w którym żyje?

I generalnie o tym jest ten wysryw, że zły urząd skarbowy nie daje ci być złodziejem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling: w sensie, że przenoszę działalność tam, gdzie państwo nie zapieprza mi moich zarobionych pieniędzy, żeby je rozdać nierobolom? No tak, to już faktycznie złodziejstwo, terroryzm niemalże xD
@tellet: skoro przeniosłeś działalnośc, to może wynieś też swoją osobę do tamtego państwa

bo generalnie to co robisz, to po prostu okradnie ludzi którzy tutaj żyją
okradasz tych ludzi "na etacie", którzy uczciwie płacą podatki

najsmutniejsze jest to, że ty zdajesz się być dumny z bycia złodziejem

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling: ale jak państwo zdziera ze mnie kasę na progresywnej stawce, czyli zabierając więcej tylko dlatego, że więcej zarabiam, żeby dać jakiemuś obszczymurowi na zasiłku, to już wcale nie złodziejstwo, tylko magia xD
@tellet: obszczymurki okradają ludzi na etacie, ty też okradasz ludzi na etacie

najsmutniejsze jest to, że ty nawet tego nie widzisz

obszczymurek to sobie nie dorabia ideologii do okradania, jak ty dorobiłeś w tym swoim wysrywie tam wyżej
Polska nie może być rajem podatkowym ponieważ Polacy są stworzeni do bycia wyzyskiwaną tanią siłą roboczą. Należałoby najpierw zmienić mentalność Polaków, a to trwałoby ze sto lat.


@MilionoweMultikonto: Fajne tłumaczenie, żeby dalej móc wyzyskiwać polaków.
Nie można nie wyzyskiwać polaków, bo ty chcesz żeby wyzyskiwać polaków. Perpetuum debile. xDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling: Nie, to państwo zamiast wyrównywać podatki, dopieprza co bardziej zaradnym wyższą stawką. Dla ciebie to normalne, że jeśli ktoś więcej zarabia, to powinien więcej płacić, a dla mnie to złodziejstwo, do tego komuszo wycelowane w tych, którzy zarabiają ponad wegetację?
@tellet: to nie jest wina ludzi na etacie

większość złodziei przynajmniej umie przyznać, że jest złodziejami, ty widzę sobie dorobiłeś jakąś ideologię, której się kurczowo trzymasz.

z punktu widzenia zwykłych ludzi okradają ich takie gnidy które oszukują na podatkach, bezrobotne obszczymurki i partyjni gnoje

przy czym jak widzimy we wpisie tutaj, złodzieje, którzy oszukują na podatkach są z tego dumni; podejrzewam, że polityczne świnie też; no a obszczymurki, to obszczymurki

swoją
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling:

które oszukują na podatkach,

Wskaż, który paragraf łamię przez zmianę centrum operacji życiowych do kraju, który nie okrada mnie z połowy zarobków, czy umożliwia rozliczenie się, dzieki któremu mogę zarobić więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling: oho, widzę fan opdatkowania.
Czyli dla ciebie najlepiej byłoby, jakbyś oddawał 100% przychodu, w zamian za państwo opiekuńcze i talony na już ty wiesz co.
Idealny niewolnik- "każdemu ehehe ruwno", co z tego że gówno.

No i oczywiście, jak nie rypiesz jako robol na etacie przez całe życie, tylko chcesz zarobić nieco więcej niż przeciętny etatysta, to trzeba ci #!$%@?ć podatki, żebyś tylko się nie wzbogacił, bo cię polactwo zje
@tellet: najlepiej jakby ludzie byli uczciwi, ale jak ktoś jest nieuczciwą gnidą, to zawsze znajdzie wymówkę, do bycia gnidą, jeszcze będzie z tego dumny

poza tym widzę jesteś mocno zapętlony, coś tam kłapałeś "że potrzebny paragraf" - to go dostałeś i znowu wraca stara śpiewka, o tym jakim to nie jesteś bogaczem, bo jakoś tam oszukujesz (nadal nie dowiedzieliśmy się jak - tak jak pisałem wyżej, niech zgadnę janusz na estońskiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fledgeling: ale to nie jest paragraf z kk, tylko wymysł "kto ucieka z #!$%@?łka gnębiącego obywateli, podlega opodatkowaniu".
Nawet nie muszę "oszukiwać", czyli twojego określenia na zarabianie ponad wegetację, żeby widzieć, ile państwo #!$%@? mi podatków, progów i rzekomych "ulg", które dopiero są wałami z programi i 40 ukrytymi warunkami.

Tylko właśnie dla prola z produkcji, to ja "łokradom bolzge", bo przecież "łun pracuje cienżko jako robol i tyle z tego
@tellet: jaki ty jesteś żałosny.

Napisalem ci przykład, to przykład jest zły. Za łamanie przepisów ustawy o PIT są kary, nie będę ci cytował ordynacji podatkowej - bo po co? Wtedy i tak znajdziesz kolejną wymówkę do pisania nie na temat. Zresztą jako taki znawca w omijaniu prawa - to chyba ty mi powinieneś napisać jak je omijasz i oszukujesz; czego nadal nie zrobiłeś - co wywołuje wątpliwość czy nawet potrafisz
Choćby po to, że utrzymywanie takiej zacofanej części byłoby tańsze niż posiadanie armii zdolnej odeprzeć atak armii rosyjskiej z tak zacofanej części Rosji.


@8c7b: Armia z kaliningradu to nie jest żadne zagrożenie.
Armia z kaliningradu to nie jest żadne zagrożenie.


@Moisze: Gdyby ta armia była sama sobie i traktować ją w oderwaniu od reszty, to bym się zgodził. Obecnie relacja między Kaliningradem a wojskami na północno zachodniej Białorusi jest trochę podobna do tej między Krymem a rosyjską macierzą, a zauważ że to tam Rosjanie notują największe sukcesy.

Nie bez powodu mówi się o trudnej sytuacji obronnej tego słynnego przesmyku suwalskiego. Mówią o tym
Jeśli dojdzie do konfliktu to przesmyk suwalski będzie tylko pasem spalonej ziemi.


@Moisze: Kawałek spalonej ziemi, który wypadałoby kiedyś odbić (nie mówiąc już o państwach bałtyckich), a prowadzenie ofensywy nie jest tak łatwe jak defensywa, o czym przekonają się niedługo Ukraińcy.