Wpis z mikrobloga

Hej,
na moim telefonie z androidem mam do wyboru preferowany typ sieci, mam obecnie Heyah01 i zastanawiam się jaki typ powinien być najbardziej właściwy (domyślnie jest lte/tdscdma/cdma/evdo/gsm/wcdma)
Do wyboru:
Preferowany gsm/wcdma
tylko gsm
tylko wcdma
automatyczny gsm/wcdma
automatyczny cdma/evdo
cdma bez evdo
tylko evdo
cdma/evdo/gsm/wcdma
cdma + lte/evdo
gsm/wcdma/lte
lte/cdma/evdo/gsm/wcdma
lte
lte/wcdma
tylko tdscdma
tdscdma/wcdma
lte/tdscdma
tdscdma/gsm
lte/tdscdma/gsm
tdscdma/gsm/wcdma
lte/tdscdma/wcdma
lte/tdscdma/gsm/wcdma
tdscdma/cdma/evdo/gsm/wcdma
lte/tdscdma/cdma/evdo/gsm/wcdma
tylko nr
nr/lte
nr/lte/cdma/evdo
nr/lte/gsm/wdcma
globalne
nr/lte/wcdma
nr/lte/tdscdma
nr/lte/tdscdma/gsm
nr/lte/tdscdma/wcdma
nr/lte/tdscdma/gsm/wcdma
lte/tdscdma/cdma/evdo/gsm/wcdma

Który z tych typów jest najwłaściwszy? Czy robi to jakąś różnicę jaki typ wybiorę? Czy to może mieć wpływ np na vowifi? Z góry dzięki za pomoc
#tmobile #heyah #telefony #android
  • 4
@trawel: czytałeś cokolwiek o standardach kodowania i przesyłu danych w gsm?
Który do czego jest najlepszy?

to poczytaj i sam sobie odpowiesz na to pytanie, w szczególności względem terenu i pokrycia nadajnikami na jakim najczęściej przebywasz ¯\_(ツ)_/¯
@Dibhala: no właśnie tutaj jest problem, bo czytałem coś na temat choćby tego tdscdma i podobno było to utworzone coś tam przez Chiny i wykorzystywane tam. Nie wiem natomiast jak to wygląda obecnie i być może są jakieś typy sieci które w ogóle nie są u nas używane albo nie są w ogóle wykorzystywane w danej sieci (albo któreś z nich w praktyce pokrywają się ze sobą, bo typ x to
I też chyba nie chodzi o to gdzie najczęściej przebywam, zależałoby mi raczej na tym żeby mieć pokryte wszystkie pasma w Polsce w tej mojej sieci, bo nie chodzi mi o to że ustawię teraz najlepsze w tej lokalizacji, a za tydzień będę jechał do babci na wieś i będę musiał specjalnie przestawiać, bo tam będą inne częstotliwości, itd
nr/lte/tdscdma/gsm


@trawel: to robi sens
NR - 5G
LTE - 4G
td-scdma- to kiedyś orange miał na paśmie 700mhz, zastępowało 3G w orange ;P dopiero później wprowadzali HSPA+
GSM - 2G

Kup jakiś normalny telefon, a nie chiński szmelc...meh... Samsung albo Apple...