Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tentakijeden: na ostatnim posiedzeniu rpp podnieśli stopę rezerwy cząstkowej, wchodzi to w życie z 1.04.

To procent kasy jaka bank musi zdeponować w banku centralnym, innymi słowy będą mieli mniej hajsu więc by zachęcić klientów by oddali swoją część będą niejako zmuszeni podnieść oprocentowanie lokat

Jak będzie zobaczymy. Liczę w maju na 4-4.5% a może i więcej. Wiem, wiem dalej gówno ale lepsze to niż październikowe 0%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdrcftvgy: jakie 4-5% xdd

@Circle98: już obligacje na catalyst płacą 5 procent a nie mamy jeszcze końca podwyżek, zobaczysz zresztą. Już są 3 proc lokaty, za parę dni kolejna podwyżka stop. W maju-czerwcu na lokatach będzie 4-4.5 proc zobaczysz
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: thiaaa 4% to tak jak teraz 2.5% ale tylko:
- dla nowych środków
- dla nowych klientów
- lokata minimum na 12 miesięcy xD

i pewnie jeszcze parę innych warunków z dupy żeby tylko przypadkiem komuś się to nie opłaciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wasz_Pan: do dziś była lipa, ale jak napisałem powyżej od dziś jest już sporo wyższa stopa rezerwy cząstkowej, może za parę dni znów podniosą. Zobaczymy. Póki co nie bardzo to ruszali a ma to duży wpływ na to czy banki będą potrzebować depozytów
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Co z tego, że ta stopa wzrosła jak banki mają jeszcze gotówki w nadmiarze. A jak podniosą oprocentowanie depozytów to ludzie się na nie rzucą. A od nadmiaru hajsu u siebie banki płacą haracz państwu. A i by tak dalej wymieniać. Na chwilę obecną bankom nie zależy na gotówce klientów i ze 4-4,5% może i będzie ale jak spełnisz X warunków a nie na normalnej lokacie dostępnej dla każdego bez
  • Odpowiedz