Wpis z mikrobloga

@tomson7: Cześć, zaczynam przygodę z cygarami i będę wdzięczny za kilka porad:)
Mam pudełko cedrowe po cygarach na 10 sztuk i planowałem go używać jako pierwszy humidor - czy powinienem je wsadzić dodatkowo do jakiegoś plastikowego szczelnego (jako rodzaj tupperadora) czy mogę trzymać tylko w nim?
Jaki model higrometru byście polecali na początek?
Nawilżenie jak rozumiem najlepiej saszetki Boveda.
Dodatkowe pytanie - czy polecicie jakaś obcinarke i czy lepiej rozpalac zapalniczka czy zapałkami?
Dzięki:)
#cygara #cygaro #higrometr #pytanie #palenie
  • 14
@tomson7 nie musisz wkładać pudełka do szczelnej torby, higrometr elektroniczny, lepiej od zapałek sprawdzi się zapalniczka żarowa, szczególnie jak wieje wiatr a cygaro potrafi co moment przygasać.
@tomson7: Na początek wystarczy torebka Boveda, są w 3 rozmiarach S, M, L, sprzedawane razem z dostosowaną rozmiarem saszetką (dostępne w sklepach online w PL).
https://bovedainc.com/how-to-use-your-boveda-humidor-bag/
https://bespokeunit.com/cigars/humidors/best/cheap/

Kosztuje niewiele, jest szczelne, bezobsługowe, w zasadzie nie wymaga higrometru (stopień nawilżenia saszetki w torebce łatwo sprawdzić namacalnie), i na początek powinno bez problemu wystarczyć. W każdym razie samo pudełko po cygarach (takie zwykłe drewniane) szczelne nie jest, i trzymać parametrów raczej nie będzie.
@crn252: @PlazowyChlopak: @soul:
Dzięki za świetne odpowiedzi Panowie! Czyli jak rozumiem cygara powinny być zamknięte szczelnie i nie mieć dostępu powietrza? (na jakichś stronach pisali żeby był ten dostęp w celu "dojrzewania" cygara - gdyż podobno te kupione nie są wystarczająco "dojrzałe" - co o tym myślicie?)
Czy do wnętrza torebki wrzucić jakieś kawalki cedru czy lepiej nie?
Na którymś forum pisali, że 69% to za dużo i że
@tomson7: Otwieranie pojemnika\torebki raz na jakiś czas (np. celem dołożenia albo wyjęcia cygara) powinno zapewnić wystarczającą wymianę powietrza. Stały dostęp świeżego powietrza oznaczałby ciągłą wymianę powietrza, w efekcie czego wilgotność ustabilizowała by się na poziomie pomieszczenia, w którym pojemnik się znajduje (czyli najpewniej spadłaby poniżej sugerowanych wartości, i cygara by się wysuszyły).

Jeśli chodzi o cedr, i dokładanie go do pojemników, to osobiście nie próbowałem, więc nie mam zdania na ten