Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś uważa ze Rosjanie są niewinnymi ofiarami Putina to przypominam ze poparcie dla wojny wyraża jakieś 70% społeczeństwa, a to zdecydowane poparcie, ilu jest na „raczej tak,trudno powiedzieć”? Na zdecydowane nie jest jakieś 3%. Rosjanie przejmują się bardziej tym ze w sklepie nie ma cocacoli i nie mogą sobie kupić tego co im się podoba. Nie przejmują się tym co ich armia robi na Ukrainie. Żony rosyjskich żołnierzy zachęcają do kradzieży na terenie Ukrainy bo np chcą laptopa albo nowe futro. To nie jest naród który jest ofiarą, to jest współsprawca. Jeżeli ktoś myśli inaczej to jest wysoce naiwny. Rosjanie dali światu Tołstoja czy Czajkowskiego ale to wypadki przy pracy, w swojej głębi Rosjanie są ja typowe starożytne plemiona stepowe najeżdżające Europe przez setkami lat. #ukraina #wojna
źródło: comment_1648722731Nw3aSaqPF7TIe4GKBYqbhL.jpg
  • 12
@Zjadlem_Babcie: Słusznie prawisz. Ja także nie zgadzam się z inną narracją, że większość Niemców 80 lat temu to byli bogu ducha winni ludzie a ci odszczepieńcy hitlerowcy wszystko zniszczyli. Nie, tamto pokolenie w przeważającej części kochało Hitlera i chciało żeby zwyciężył. Tak jak teraz Ruscy chcą żeby zwyciężył Putin.
@Zjadlem_Babcie: akurat na sondażach bym się nie opierał, z dwóch powodów:
1. w takim reżimie jak rosja pewnie są bardzo manipulowane
2. ludzie mogą się bać udzielać innych odpowiedzi

Co nie zmienia faktu, że nie daję im pardonu w kwestii braku oporu. Ukraińcy potrafią wyjść protestować przeciwko wojskom zbrodniczego reżimu, który najechał ich kraj, a ruscy boją się protestować we własnym kraju, stając naprzeciw własnych służb? Jeszcze jestem w stanie zrozumieć