Wpis z mikrobloga

RANT ALLERT

Kuuuurlaaaa nie tak mialo byc nie tak byc mialo .
Na poczatku milenium jak bylem maly obiecywano nam wolnosc , dobrobyt , nowe technologie , brak granic , europejskosc wgl wszystko super . Panstwo p*lskie rozkradlo dorobek zycia moich dziadkow i sprzedalo prosperujaca fabryke Jankesom . Po 25 latach ciezkiej pracy wyebalo na bruk moja matke nauczycielke chemii ucinajac godziny . Ciagnacy sie latami rozwod , niekompetentne sady , bezuzyteczna policja , chciwe papugi wpedzily nas w dlugi ,biede i mase innych problemow- stalem sie pariasem we wlasnym kraju . Na dokladke yebitny gloablny kryzys finansowy . Jedna niekompetentna i skorumpowana partia zmieniala sie na inna rownie chooyowa . Zeby zyc jak cywilizowany czlowiek musialem wyjechac na zachod . Jak juz zaczelo mi sie ukladac to doyebano combosa brexitem + "pandemia" . Znowu kryzys , inflacja , ceny energii 200% a ostatnio wojna . Najbogatsi stali sie przeobrzydliwie bogaci a nam zabieraja te resztki co jeszcze mamy .
Internet z alternatywnego miejsca do poznawania ludzi , ogladania smiesznego contentu i nieograniczonego dostepu do wiedzy ,kultury stal sie drugim TV - pelnym polityki , nienawisci i fakenewsow zmonopolizowanym przez garstke gigantow sledzacym i sprzedajacym nasze dane . Kiedys uwielbialem tu przesiadywac , szitpostowac , znajdowalem nowych kolegow , przyjaciol nawet dziewczyne dzis na sama mysl o wejsciu w gorace chce mi sie rzygac mimo ze czarna lista osiagnela limit ...
Nie mam juz miejsca w necie - co tiktok , snapa instalowac i ogladac netflix ? Fb jest reliktem a tinder zrujnowal randki dla mojej generacji . Co trzeci ma teraz jakas chorobe psychiczna i lyka antydepy hmm ciekawe czemu . Chcialem byc kiedys redaktorem czasopisma z grami ale te zniknely a inne moje zainteresowania sa niemonetyzowalne - wg mondrali powinienem zaczac programowac i robic kursy ... Czekam az maszyny zabiora moja unskilled robote a mnie wysla do przytulku dla bezdomnych albo na dochod podstawowy . Nasi bracia Slowianie zarzynaja sie jak psy w glupich wojnach wpierw w Jugoslawii a teraz na Ukrainie albo staja sie wyludniona neokolonia jak Polska . Smutny koniec dumnych wolnych ludow przed ktorymi drzali kiedys cesarze Bizancjum i Rzeszy .
Moje osobiste zycie jest poukladane nawet szczesliwe ale w zglobalizowanym swiecie nikt nie zyje w prozni i caly ten syf wokolo daje o sobie znac . Fajnie bedzie tez jak skoncza sie surowce , woda pitna i polowa planety bedzie goracym toksycznym pustkowiem a ja tego dozyje . Nie ma co super wizja - mialy byc latajace samochody , szklane domy , wiszace ogrody a zastaniemy cos przy czym matrix czy orwell jest sielanka . Pieniedzy na innowacje , zrownowazony rozwoj czy potrzeby ludzi jak zwykle nie ma , za to sa oczywiscie fundusze na bomby , zbrojenia , prywatne wyspy wille , loty kosmiczne inwigilacje i bigpharme . Wojna z narkotykami , wojna z terrorem , wojna z rasizmem , wojna prawych z lewymi to sa zajecia godne XXI wieku . Land of the free ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym optymistycznym akcentem zakoncze ten wysryw - doczepcie sie do interpunkcji , skladni , napiszcie - nie zesray albo wstawcie soyaka virgina to jest odpowiedz portalu yntelektualistow .
CzerstwaBulka - RANT ALLERT

Kuuuurlaaaa nie tak mialo byc nie tak byc mialo . 
Na...

źródło: comment_1648642372Y75DfjqeOBIHynvmfkHajI.jpg

Pobierz
  • 7