Wpis z mikrobloga

Mirki, którzy posiadają upc pomóżcie mi w jednej sprawie, bo już nie ogarniam co trzeba zrobić. Mam w domu internet (connect boxa) i TV z upc (TV bez dekodera - moduł CI+), na niektórych kanałach zauważyłem, że pojawia się pikseloza (np. TVP ABC, TV Puls). Wezwałem technika, sprawdził poziom sygnału - jest ok. Technik zamontowal mi filtr kanału zwrotnego przy rozdzielniku, przy OUT do TV, że niby pomoże. Z TV pomogło, ale w momencie jak mam to wkręcone to nie działa mi w ogóle internet - modem nie może się połączyć (migaja te zielone strzałki, nie kumam czemu przeciez to jest wkręcone przy out do tv). Co moge jeszcze zrobic? Dołaczam zdjęcie rozdzielnika, być może on jest zły (ale był tam już przez lata i było ok)
#elektronika #upc
vicariousuoiraciv - Mirki, którzy posiadają upc pomóżcie mi w jednej sprawie, bo już ...

źródło: comment_164853539742it56TdVh6lRcbb9TtlqF.jpg

Pobierz
  • 15
@vicariousuoiraciv: U mnie kiedyś z Vectry był problem z internetem. Technik też cudował w mieszkaniu: filtry, końcówki, itp. Niby się poprawiało, ale nie jakoś super. Ostatecznie okazało się, że problem jest, ale w ich skrzynce w piwnicy bloku.
hmmmm ciekawe, teoretycznie powinno działać, ale prawilnie to powinien Ci zmienić rozgałęźnik na taki, który filtruje pasma dla TV i dla netu, wtedy każdy z nich dostaje swoje i się nie gryzą

a dałbyś radę zamontować filtr przy samym TV (po drugiej stronie kabla) i sprawdź czy wtedy zadziała :D
@vicariousuoiraciv: Podpinasz filtr pod out na telewizor, a przy okazji przestaje Ci działać modem na drugim out? Mogę się założyć o 2 złote, że ten rozgałęźnik jest do wymiany, tym bardziej, że może on mieć kilkanaście lat
@vicariousuoiraciv: teoretycznie jeszcze ten filtr kz może być zepsuty i wprowadzać zakłócenia do sieci, a zakłócenia na częstotliwości kz propagują się bardzo mocno. Ale najpierw spróbuj z nowym rozgałęźnikiem
@vicariousuoiraciv: Są dwa wyjścia, albo kable do rozgałęźnika źle podłączone(nie spojrzał co złapał, zagadał się) albo na tym wyjściu do tv masz dalej jeszcze jeden rozgałęźnik który dopiero rozdziela sygnał na TV i Compala i tam dopiero powinien znaleźć się filtr. Najprościej to zweryfikować jeśli prześledzisz trasy kabli od TV i od Compala w strone rozgałęźnika. Jak coś pisz priv. Serwisant here.
@damian1123: co do złego podłączenia (nie to wyjście OUT co trzeba) to zrobił to na bank dobrze, bo ja potem jeszcze to sprawdzałem ze dwa razy, no i sam to też zdemontowałem żeby net mieć i spróbowałem po jakimś czasie. Co do innych rozgałęźników to na bank nie mam, idzie kabel z korytarza w klatce do mnie do mieszkania do szafki, tam mam rozgałęźnik i od razu compala przy tym, także