Wpis z mikrobloga

#sodastream #pepsi

Mam pytanie - jako że i tak tych wszystkich magicznych syropów dolewa się już po zgazowaniu wody, to czy ktoś próbował może po prostu "zasyropowywać" silnie gazowaną mineralkę? Np. biorąc taką niebieską Muszyniankę która czasem aż dusi, schłodzić, dolać syropu, przekręcić kilka razy góra-dół po zakręceniu i do lodówy na jakiś czas aby się gaz ułożył?

Bo zastanawiam się czy sodastream jest w ogóle potrzebny aby sobie montować napoje z koncentratu. W końcu fabrycznie gazowana mineralka powinna zrobić taką samą robotę.
  • 10
@Wiskoler_double: Ale na tym polega robienie napojów z koncentratu właśnie, że się koncentrat leje do gazowanej wody. A mam wątpliwości czy gaz z sodastreamu jest tak magiczny, że podlega innym prawom fizyki niż gaz z wody butelkowanej.
@daddyissues_: Osobiście to bardziej niż zmniejszenie ilości plastiku szukam zwiększenia opłacalności napojów słodzonych, które bez promocji są teraz pieruńsko drogie, do poziomu że aż mieszanie z koncentratu się zaczyna na serio opłacać.
@Khaine: Jak dolejesz dobry syrop do Oazy z biedronki też będzie ok. Sam sprawdzałem :). Po prostu wode gazowaną z sody robisz z kranówy i jest taniej za którymś tam razem niz kupowac zgrzewki. Jak masz dobra kranówke wychodzi super. U mnie w mieście jest ok, bo podobno 80% wody w wodociągu to głebinowa nieoczyszczana. Pije już z 7 lat tą kranówke i nigdy się nie pochorowałem na zołądek. W mieście