Wpis z mikrobloga

  • 0
czesc, niedawno widzialem post odnosnie tego, ale gdzies mi umknelo, mianowicie- jaką karmą karmić szczeniaczka? suchą, czy mokrą? jesli ma to znaczenie- jest to akita
#psy
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noroom: Szczerze nie ma, zależy bardziej od składu i tego co pies preferuje, mój (golden) je suchą, a jako odskocznię często dostanie klopsiki albo inną karmę z puszki, bo ile też ciągle można jeść to samo
  • Odpowiedz
@Noroom: lepsza jest dobra mokra, ale jest też jakieś x3 droższa dobrej suchej. A przy dużych psach to robi sporą różnicę. Ale jak kasa u Ciebie to nie problem to brałabym mokre. Ja szczeniaka miałam od początku na suchym i do tej pory ma nim jest.
  • Odpowiedz
@DonVittorio: biegunki są spowodowane podrobami oraz brakiem sklejacza kału jaki występuje w suchej karmie. Mokra karma jest o wiele zdrowsza, wystarczy dobrać odpowiednią jakościowo pod preferencje psa.
@Noroom: jeśli pytasz o to co najzdrowsze to barf -> barf gotowany -> mokra -> długo długo nic -> sucha.
  • Odpowiedz
@matra: kto Ci w warunkach domowych, bez doświadczenia zajebistego barfa ukręci? Robiłem podchody 4 razy do kociego barfa i za każdym razem jakiś wynik w badaniu krwi wychodził.. nie taki ;P. Jak mamy na pokładzie 40 szczeniaków- karma sucha najlepsza, a ludzie, którzy od nas adoptują tez mówią najczęściej, ze ta sucha jest lepsza (bo pewnie łatwiejsza w użyciu), weterynarze tez nam sugerują używanie suchej dla szczeniąt (ale nie royalka (
  • Odpowiedz
@DonVittorio: po pierwsze jak ktoś ma ośrodek adopcyjny to zazwyczaj podaje się jedzenie typu niezbędne minimum, więc zawsze wchodzi sucha karma, bo oprócz czasu liczą się też pieniądze.

Jak wyniki u kota wychodził nie takie, no to cóż - to nie wina barfa, tyle mogę podpowiedzieć ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Co do
  • Odpowiedz
@matra: No nie wiem. Jakoś te zwierzaki w domu lepiej mi śmigają na puszkach i półmokrych, jeżeli chodzi o wyniki badań, wagę, zachowanie/samopoczucie, niż na mitycznych barfach, których optymalne ukręcenie chyba graniczy z cudem. Grasz w GO czy 1.6? Może postrzelamy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DonVittorio: jak pisałam wyżej - problem z dostosowaniem barfa nie jest problem barfa tylko barfiarza. Jakby to ten.. nie zwalaj winy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Karmy komercyjne są zbilansowane, ale tak naprawdę musisz ufać temu co napisał producent na etykiecie, a są badania, które jasno pokazują że to nie zawsze musi iść w parze z rzeczywistością, choćby rozjazdy w fosforze w karmach dla kotów.. nerkowych (
  • Odpowiedz
@matra: oj nie imputuj mi, ze napisalem ‚barf jest zły’. Barf jest wspaniały, może nawet jest królem psich diet…. ale trudny, taki bardziej dla purystów-hobbystów. Ilość potrzebnego skilla-do siana-do efektu końcowego i tak mi przemawia za dobrą puchą :D
  • Odpowiedz
@DonVittorio: no ale to Ty napisałeś że w domowych warunkach to się niet i że lepiej funkcjonują na gotowym ekhym ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Niemniej - jest tańszy niż mokra w porównaniu ilościowym składników (żeby nie porównywać najtańszej mokrej do najdroższych mięs). Ja musiałabym na swojego 15kg psa przeznaczać w chwili obecnej ok 400-500zł minimum na mokrą karmę, a na mięcho połowy z tego nie wydaję, przy
  • Odpowiedz