Wpis z mikrobloga

Przesiadłem się w końcu na #iphone i po kilku dniach moje odczucia są zdecydowanie plus. Kupiłem SE 2022 tylko ze względu na wielkość. Nie lubię dużych telefonów. Brałem pod uwagę jeszcze 13 mini, ale z racji, że to mój pierwszy IPhone, to wolałem nie wydawać od razu dużo. Ostatnio miałem asusa zenfone 3 przez 5 lat, więc przeskok spory. Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu ze sprzętami apple i myślałem, że wielu rzeczy nie ogarnę, ale fakt, że ten system jest intuicyjny.

Jak dotąd na plus:
- Bateria - i pewnie niektórzy się zdziwią, ale jak na moje wymagania to jest spoko. 1,5 - 2 dni wytrzymuje przy moim użytkowaniu - zobaczymy co będzie później.
- Szybkość działania - no ale to nowy telefon, więc pewnie i android działał by sprawnie.
- TouchID to w ogóle bajka. Czytniki linii papilarnych na poprzednich telefonach mnie irytowały i nigdy z nich nie korzystałem, a to jest super.

Minusy:
- Brak przecinka na ekranie głównym klawiatury trochę irytował na początku, ale teraz się przyzwyczaiłem i nie ma żadnego problemu.
- Pomimo małego ekranu całkiem spoko mi się go obsługuje, ale myślę, że ten z 13 mini byłby idealny.

Jedna rzecz co mnie strasznie denerwuje to widget pogody. Mam ustawioną lokalizację i wyświetla mi się pogoda na jej podstawie. Moja miejscowość zaczyna się na Ś i w widgecie zamiast Ś wyświetla się O - da się to zmienić? Co ciekawe, jak ręcznie ustawię miejscowość to Ś wyświetla się normalnie xD

Z pewnością będę myślał o poszerzeniu ekosystemu #apple ale to powoli :D Z najbliższych zakupów to może ładowarkę bezprzewodową kupię xD
  • 1
  • Odpowiedz