Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych oburzonych wypowiedzią grodzkiego. Prosze o konkrety jak polski rząd walczy z rosjanami? Przestał kupować gaz, węgiel, ropę? Zabronił tranzytu? Zabronił działalności rosyjskich firm w Polsce? Skonfiskował rosyjski majątek ulokowany w kraju? Co oprócz wymachiwania szabelka zrobili?
Przypomnę ze na niecały miesiąc przed wybuchem wojny, kiedy już ruskie szykowały się do ataku, morawiecki spotkał się z prorosyjskiemu politykami zachodu. #wojna #ukraina #rosja #polityka
  • 41
@Grandek: No niewiele robi, zgoda. Tylko czy na pewno ma sens w tym momencie robienie takiego wystąpienia? Jaki to ma właściwie nieść przekaz? "No wiem, że wam się teraz Polska podoba, ale patrzcie, tu i tu są źli, przepraszam za nich, sam zrobiłbym więcej". To jest na chama robienie polityki krajowej na tragedii Ukrainy w wykonaniu Grodzkiego, nie lepiej, niż to robi PiS.
Przestał kupować gaz, węgiel, ropę?


@Grandek: no nie przestał bo to nie jest takie hop siup, popatrz na inne kraje EU, przestały? Dlaczego Grodzki uderzał w swój kraj, w Polskę, a nie wypominał tego innym krajom, które transferują do Rosji dużo więcej pieniędzy? Tranzytu chyba nie da się za bardzo zabronić, tak samo jak zablokowania wcześniej wspominanych surowców, bez zgody UE. Co do firm to nie wiem, a co do majątków
@Grandek: W wypowiedzi Grodzkiego przeraża coś innego, nazwał Polski rząd współmordercami, ale zapomniał że jeszcze większe nakłady importowe posiadają Niemcy, Francja o których nie powiedział ani słowa.

Gdyby powiedział że Kraje które importują Gaz, ropę itp. są współmordercami Ukraińców, to wszystko rozeszło by się po kościach, ale jak zawsze grodzki nie pomyśli zbyt logicznie i mamy tego efekty, ehhhh ciemniaki intelektualne przy władzy to jest najgorsza rzecz jaka może spotkać ten
@Grandek: Ja jestem Polakiem nie Niemcem. Niemiecki rząd i gazety np. Deutsche Welle i Allgemeine Zeitung walą w Polskę praktycznie non stop. Czegoś innego oczekiwałbym od polskiego senatora. A już świadoma próba pogarszania stosunków między Ukraińcami i Polakami w tak trudnym dla nas momencie jest niedopuszczalna. Platforma ma się odciąć od Niemiec. Dlatego Tusk krytykował decyzje tamtejszych polityków mimo że to im zawdzięcza największe zarobki w swojej karierze. Bez odcięcia się
@Grandek: @Grandek: dal wiecej kasy na bron i w formie broni niz cala ue. A jesli wypowiedz bidena jest prawdziwa to w dalszym ciagu wiecej niz usa. Gdzie bylaby ukraina bez tego teraz. Miej na uwadze ze podaje rylko jeden przyklad i wiecej nie potrzeba. P.s. poczytaj sobie wypowiedzi grodzkiego na temat rosjii sprzed dwoch miesięcy. Anty pis jest tak odrealniony ze az strach. 2 miliardy dolarów. Info od zelinskiego.
@fasttaker: Tylu ludzi tłumaczyło im, że na postawie "jestem lepszy, mądrzejszy i bardziej światowy od tego polskiego motłochu" można tylko przegrać. Przerżnęli dwa razy bo zapomnieli że Polska ma też mniejsze miasta i miasteczka. Teraz chyba tylko Tusk zrozumiał o co chodzi. Krytykował niemiecki rząd a nie mogło to być dla niego łatwe bo bez Angeli Merkel nie zarobiłby takiej fortuny jaką zarobił. No to Grodzki musiał się odezwać. Jestem w
no to jak nie jest to takie hop siup to dlaczego morawiecki tak ostro atakuje zachód ze nic nie robi jeżeli sam nic nie robi?


@Grandek: bo to nie może być tak, że każdy kraj sobie blokuje osobno, musi być zgoda na poziomie UE lub szerszego grona państw, co w europie i tak oznacza UE. Niemcy nie chcą blokować bo oni są najbardziej uzależnieni, Niemcy są największą siłą w UE, ergo