Wpis z mikrobloga

Bardzo dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, gratulacje, plusy i Wasze komentarze dotyczące wczorajszego wyroku w sprawie z Lux Veritatis!

Dla zainteresowanych szczegółami sprawy, spisaliśmy jeszcze ustne uzasadnienie wyroku, które możecie przeczytać na stronie.

Wołam:


__
Nie odpuszczamy!
Przekaż nam 1% podatku. KRS 0000181348
www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 15
@Watchdog_Polska: uzasadnienie Sądu mnie nie przekonuje, że skoro były ustalenia między członkami zarządu co do tego kto zajmuje się informacjami publicznymi, to uzasadnia uniewinnienie pozostałych. Bo to taka trochę broń obosieczna, co w sytuacji gdy członkowie zarządu w ogóle nie podzielą swoich obowiązków w tym zakresie? Żaden nie poniesie kary za nieudostępnienie informacji publicznej bo nie wykazano sprawstwa?
@Jade:

Bo to taka trochę broń obosieczna, co w sytuacji gdy członkowie zarządu w ogóle nie podzielą swoich obowiązków w tym zakresie? Żaden nie poniesie kary za nieudostępnienie informacji publicznej bo nie wykazano sprawstwa?


moim zdaniem wręcz przeciwnie - wszyscy powinni ponieść odpowiedzialność, bo każdy był w tym zakresie zobowiązany. niemniej również mam spore wątpliwości co do tej części, bo w ten sposób niemal dowolnie można przesuwać odpowiedzialność na określonych reprezentantów
@Jade: @Karoleer

skoro były ustalenia między członkami zarządu co do tego kto zajmuje się informacjami publicznymi, to uzasadnia uniewinnienie pozostałych. Bo to taka trochę broń obosieczna, co w sytuacji gdy członkowie zarządu w ogóle nie podzielą swoich obowiązków w tym zakresie? Żaden nie poniesie kary za nieudostępnienie informacji publicznej bo nie wykazano sprawstwa?


Każda sprawa jest inna i sąd musi ocenić dowody. Jeśli nie ma wystarczających dowodów, rozstrzyga się na korzyść