Wpis z mikrobloga

Wiem że oklepane pytanie ale niedawno po raz pierwszy usłyszałem o tej gierce (dotychczas znałem tylko microsoft flight simulator), obejrzałem parę filmików i tutoriali i chciałbym sobie spróbować bo wygląda super.
A jako że to symulator to potrzebowałbym dobry joystick. Pogrzebałem w necie i wygląda na to że przyda się od razu coś z przepustnicą. Ludzie polecają Thrustmaster T16000M FCS HOTAS ale jak obejrzałem filmiki to kurde brzydkie to jak noc plus ma jakieś pomarańczowe podświetlenie którego nie da się wyłączyć.
Nienawidzę podświetleń, rozpraszają i mnie irytują, mam wyłączone podświetlenie w każdym swoim urządzeniu a tu okazuje się że człowiek na nie skazany. Więc pytanie co jeszcze możecie zarekomendować do fajnego latania? (tylko nie coś typu thrustmaster warthog bo tyle kasy na razie nie wydam, najpierw chcę zobaczyć czy się wkręcę w temat).

#dcs #dcsworld #flightsimulator
  • 21
@kunajk: o! to jest to samo? W znaczeniu te same bebechy? I jakbym dokupił do tego przepustnicę z T16000M to będzie razem działać (bo przepustnica się nie świeci)? Widziałem gdzieś recenzję tego airbus edition i niby ludzie mówili że nawet trochę lepiej wykonany niż T16000M. Też paskudny ale przynajmniej nie świeci :)
@thewickerman88: w klasie cenowej T16000M nic lepszego nie dostaniesz. jedynie zabawki z gównianymi sensorami. miałem 2 i nic lepszego polecić nie mogę szczególnie na początek gdzie nie wiadomo czy po 2 tyg nie rzucisz wszystkiego w kąt. Vkg tak łatwo nie sprzedasz. warthog łatwiej ale nadal to większa inwestycja.
@Pandamonium: no własnie kolega wyżej podrzucił promocję i kliknąłem tego t16000m bo za te 450zł to przeżyję światełko. Wg stronki w poniedziałek mam go mieć u siebie.
Warthoga oglądałem ale żeczywiście na obecny etap za drogo-jak mi się spodoba latanie to będzie można przemyśleć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thewickerman88: będziesz zadowolony. Nie jest najpiękniejszy ale ma świetne bebechy i jest w zasadzie nieśmiertelny - wersja przed reworkiem służyła mi ponad 5 lat. Teraz mam drugiego już z rudderem i pomimo że latam codziennie msfs, dcs, il2 to niczego mi nie brakuje....wyglad? w vr I tak go nie widzę :p
@thewickerman88: obecnie to tylko BOX się liczy (na początek podstawka + Bodenplatte bo masz tam myśliwce z końca wojny). Ceny są absurdalne ale często zdarzają sie wyprzedaże na steam
Są osoby które nadal modują 1946 ale to raczej archaizm
cliffs of dover sam osobiście nie mam ale wiem że ma nadal wsparcie developera - nawet VR podobno chcą zaimplementować. Problemem jest stary silnik - ten co 1946

Generalnie Il2 to fajny
@kunajk: @cohontes: @Pandamonium: @mikkeboss: kupiłem T16000M, pograłem trochę w DCSa (mam darmowego plus FC3 i planuję zakup F18) i MSFS2020 i jednak światełko jest na tyle słabe że nie przeszkadza a sam joy fajny i wygodny, niepotrzebnie miałem obawy.
Właśnie dokupiłem sobie headtracker i w ogóle jest wypas jak mi fajnie wszystkie ruchy głową wyłapuje w DCSie. Plus widze że bedą mógł go wykorzystać w wyścigówkach typu F1