Wpis z mikrobloga

@wrzeczysamej: @Apogryw Ja w tej chwili #!$%@? od tresci. Mam na myśli jego postawę podczas tej wojny XD
z czym ma rację? Uważasz, że Ukraina to państwo już upadłe, na którym trzeba postawić krzyżyk? Czy może popierasz izolacjonizm i bierne trzymanie kciuków za Ukraine?
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: uważam że trzeba wspierać Ukrainę, ale to jest de facto #!$%@? ponad 4 miliardów PLN w błoto w momencie w którym mamy ogromny kryzys z uchodzcami i recesję za rogiem. Ale #!$%@? tam, stać nas
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: przyjęcie ponad 2 milionów uchodzców, a pewnie jeszcze będzie minimum drugie tyle. Wiesz jakie to jest obciążenie dla budżetu? To jest dla ciebie równoznaczne z modlitwą? Zrobienie z Rzeszowa HUB'u przerzutowego dla całego wsparcia z zachodu. Do tego własne wsparcie zbrojeniowe - i to popieram szczególnie. Wymiatać magazyny z czego się da. Ale nie rzucanie miliardami na lewo i prawo albo #!$%@? o jakiejś misji pokojowej żeby wciągnąć Polskę w
  • Odpowiedz
Ja w tej chwili #!$%@? od tresci. Mam na myśli jego postawę podczas tej wojny XD

z czym ma rację? Uważasz, że Ukraina to państwo już upadłe, na którym trzeba postawić krzyżyk? Czy może popierasz izolacjonizm i bierne trzymanie kciuków za Ukraine?


@IdillaMZ: To czemu jeszcze nasza armia jest w granicach naszego terytorium? Czemu nie posłać naszych chłopaków, aby walczyli za Ukrainę? Czy popierasz naszą "bierność"? Jaka jest granica tej "bierności"?
  • Odpowiedz
@lemek3: z radykałami sprowadzającymi temat do absurdu rozmawiać nie zamierzam. Nie rozmawiamy o wchodzeniu na Ukrainę, ale o wsparciu finansowym na bieżące potrzeby
  • Odpowiedz
@lemek3: @wrzeczysamej: Polska nie może umywać rączek w momencie próby. Cała nasza polityka zagraniczna była nastawiona na zwalczanie i wypychanie Rosji z Białorusi i Ukrainy. To my przekonywaliśmy UE i USA do działań przeciwko Rosji. Nie możemy teraz nie być w awangardzie pomocy, jeśli ta pomoc ma sens, a Ukraina dowiodła, że nie jest domkiem z kart.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ:

Polska nie może umywać rączek w momencie próby. Cała nasza polityka zagraniczna była nastawiona na zwalczanie i wypychanie Rosji z Białorusi i Ukrainy.


Wiem... I moim zdaniem zabrnęliśmy w tym zbyt daleko. Właśnie do tego piłem w moim poprzednim komentarzu. Nie stać nas na pomoc, a mimo to odbierzemy sobie od ust, aby dać Ukraińcom... Nie jesteśmy USA, wywalenie 1mld USD, to nie jest jakiś promil. Mamy naprawdę masę rzeczy,
  • Odpowiedz