Wpis z mikrobloga

W przypadku ataków na ludzi/ samochody z rejestracjami białoruskimi - pamiętajcie ze Białorusini w przeciwieństwie do Rosjan nie maja aż tak wypranych mózgów, realnie w tym społeczeństwie jest więcej przeciwnikow niz zwolenników lukaszenki o czym świadczą sfalszowane wybory. Na spotkanych 4 czy 5 samochodów Białorusinów od czasu rozpoczęcia wojny, praktycznie każdy ma naklejki czy kartki wspierające Ukraine, to naprawdę są zupelnie inni ludzie, bo ruski to nawet mieszkające tutaj w większości popierają Putina. Dlatego proszę - nie prześladujcie ich #bialorus #ukraina #wojna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@calkowitybrakrozumu: potwierdzam, przez ostatnie parę lat trochę pogadałem z Białorusinami i oni są na zupełnie innym poziomie nawet niż sami Ukraińcy... Wręcz odnosiłem wrażenie, że daliby sobie #!$%@?ć jakiś marionetkowy rząd, byleby odciąć się od Rosji, Łukaszenki i dołączyć do UE.

plus uwaga subiektywna, na spotkanych Białorusinów w moim życiu większość była bardziej pracowita, uczciwa i poczciwa niż Ukraińcy
oczywiście to tylko ciekawostka na małej próbie statystycznej, więc można zignorować
  • Odpowiedz
@calkowitybrakrozumu: @Dodoubleg: @zaxom: @rychupeja:

Według oficjalnych informacji, kandydatka opozycji Swiatłana Cichanouska zdobyła 368 głosów wyborców głosujących w Warszawie, a prezydent Aleksander Łukaszenka - 69.


A warto dodać, że gdyby nie powolna praca komisji, która uniemożłiwiła oddanie głosów wielu Białorusinom to wynik byłby jeszcze bardzie spektakularny.
Bo z tych 69 głosów za Łukaszenka to jest wiele od personelu i rodzin dyplomatów, wiec rosłoby już głównie
  • Odpowiedz
@rychupeja: @szurszur: ja właśnie tego teraz trochę nie rozumiem... w sensie tej niechęci do Białorusinów... przecież nie tak dawno temu widzieliśmy obrazki z tego co tam się dzieje... jak ci ludzie odważnie powychodzili na ulicę, żeby bronić może nie niepodległości ale jakiejkolwiek namiastki demokracji.

no ale niestety. nieuzbrojeni obywatele w zderzeniu z ichniejszą uzbrojoną "policją" za dużych szans nie mają. do tego dochodzi strach o swoje życie, własną
  • Odpowiedz
ja właśnie tego teraz trochę nie rozumiem... w sensie tej niechęci do Białorusinów..


@zaxom: Bo ludzie nie znaja niuansów kto z tego kraju emigruje.
To troche jak z Romami i Rumunami, którzy dla połowy Polaków sa tym samym.
  • Odpowiedz
@szurszur: no dlatego media powinny jednak w takich sytuacjach pełnić rolę, o której chyba dawno zapomniały, że powinni ją pełnić... czyli informacyjną.

wrzucić do głównego wydania wiadomości, faktów krótki przypominający filmik z ostrzału z ostrej amunicji w kierunku białoruskich cywili.
dorzucić do tego jakichś randomowych Białorusinów, którzy się wypowiedzą, że Łukaszenka idi na #!$%@?.

nie tylko zapobieglibyśmy w ten sposób potencjalnym atakom na bogu ducha winnych Białorusinów, dokonywanych przez samozwańczych wykonawców woli Temidy, których u nas akurat
  • Odpowiedz