Wpis z mikrobloga

@Niukron: zryw narodowy z pomocą dla uchodźców pokazał, że jak nasi najlepsi ludzie wezmą się do ogarniania kryzysu to wszystko działa i to na już. Taka wersja demo państwa merytorycznego. Niestety zwykle nie idą do polityki bo tam inne umiejętności są promowane. Jak ktoś pracował w większej firmie to wie, że nie zawsze umiejętności decydują o tym kto gdzie się znajduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niukron: rozumiem, że byś był zadowolony jakby wszystkie pieniądze z budżetu byłyby ładowane w zbrojenia. Ludzie żyliby w chałupkach z gówna, nie byłoby dróg no ale byś się cieszył bo magazyny pełne rakiet. Przemysł zbrojeniowy może mieć bogate USA a nie biedny rozwijający się kraj.
@Niukron: a jak kraj z tak słabą gospodarką i bez technologii może mieć silną armię i przemysł? musielibyśmy chyba z 20% pkb wydawać na to zamiast na służbę zdrowia, drogi, szkoly. To nie jest tak latwo jak mówisz, że po prostu musimy się ogarnąć i będziemy potęgą bo inaczej każdy kraj by tak zrobił.
@Bazy1i: Turcja przeznacza prawie 3% pkb na armię i ma od groma ludności a i tak nie ma przemysłu zbrojeniowego takiego jak Niemcy czy Uk, mają tylko drony. Samoloty i czolgi importuje. Ich jedyną siłą jest liczba żołnierzy i 3000 czołgów z których 350 to leopard2 a reszta to złom pamietajacy wojnę w Korei. My też coś tam produkujemy ale nie opyla się nam robić myśliwców najnowszej generacji bo taniej jest
@Niukron: dzisiaj jakas grafika latala na grupach o obronnosci

W komentarzach- w Polsce mamy 4 krotnie wiecej pulkownikow niz w Niemczech, kraju ponad 2krotnie wiekszej ludnosci

Ok 20% ukadrowania Wojska Polskiego to kolesie za biurkiem, ktorzy przekladaja teczki jak kurz zaczyna osiadac na biurko, poligonu regularnie nie odwiedzali od lat

te 50% wiecej na wojsko , to moze zostac zjedzone przez takich Januszy Pulkownikow, cyk pensja 50% + i sie reforma
Pobierz nobrainer - @Niukron: dzisiaj jakas grafika latala na grupach o obronnosci

W komen...
źródło: comment_1647723995vavlDnv3bVQG6mMYZBl4tr.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirekzkolega: Pakistan ma kilka razy większą i lepiej wyposażoną armię niż my przy takim samym budżecie

@Subtelny_Prostak: ile wynosi żołd żołnierza w Pakistanie a ile w Poslce? xD to tak jakbyś powiedział chiny mają wiecej fabryk czemu nie powstaną takie u nas xD a 99% tych fabryk to współczesna wariacja na temat niewolnictwa
@Papieska_kremowka: Przeczytaj jeżeli chcesz, ja byłem w szoku: https://defence24.pl/sily-zbrojne/armie-swiata-sily-zbrojne-pakistanu

Mimo, że w 2020 roku na obronność przeznaczył aż 4 procent Produktu Krajowego Brutto, to uzyskana w ten sposób kwota wyniosła nieco ponad 10 mld dolarów, a zatem nieco mniej niż wynosi w ostatnich latach budżet obronny Polski.

Pomimo tych ograniczonych wydatków siły zbrojne Pakistanu klasyfikowane są jako 10. na świecie. Przyczynia się do tego zarówno posiadanie przez Islamabad broni atomowej, jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Subtelny_Prostak: nie spodziewałem się aż takiej ilości sprzętu, ale to oczym pisałem dalej zostaje aktualne Pakistan to kraj biedy 220mln mieszkańców gdzie ludzkie życie jest warte tyle co nic wiec latwo powiedziec maja wieksza armie, bo zwyczajny żołdak kosztuje grosze. Ale widać, że zbroją się a taki sprzęt nie może być operowany przez byle kogo. Ponownie porównywanie jednak mija się lekko z celem dwa zupełnie inne kraje inne realia. Żeby nie
@Niukron: przemysl zbrojeniowy nie jest winny, ja sie dziwie ze on istnieje biorac pod uwage ile projektow jest odrzucanych i trafia do szuflady i smieci. To MON ma leb w dupie.
@Xysz: mamy po prostu szczęście, że w Polsce jest dużo ludzi z pasją i samozaparciem. Ostatnio widziałem, że jakiś general się chwalił czymś co produkuje polska firma i ma uznanie ma świecie ale mon nie był tym zainteresowany.. Lecz jak się okazało, że nawet us się interesuje tym sprzętem to nagle zaczęli sobie zasługi przypisywać. Kurde nie pamiętam co to było