Wpis z mikrobloga

  • 0
Tldr - Jaka płyta główna do komputera, który później można łatwo rozbudować?

Siemka, mam w planie zbudować sobie mojego pierwszego gamingowego pceta.

Nie mam zbyt dużego budżetu, więc wykombinowałem, że dobrze byłoby zmontować komputer z dobrym procesorem (do 2000 zł powiedzmy), słabą/średnią kartą graficzną i ewentualnie później ulepszyć GPU.

Mam teraz dylemat, bo nie znam się na tyle, żeby stwierdzić, jaka płyta główna będzie dawała możliwości bezproblemowego upgradu karty, no i tak samo nie wiem czy podążać rodziną AMD czy Intela/geforca.

Byłbym wdzięczny za porady :)

#komputery #pcmasterrace
  • 14
@FrozenBrainsTellNoTales: teoretycznie jeśli nie będziesz podkręcał grafiki czy proca, to większość płyt da radę. Możesz popatrzeć na zestawy z PurePC, zasadniczo zestaw za 4k to to co chcesz, tylko musisz odjąć kartę. Nawet taniej wyjdzie jak skompletujesz sam.
  • 0
@bachuxd: @Raciatek: sorka, faktycznie trochę ten nawias z 2000 PLN mógł wprowadzić w błąd xD Chodziło mi o procesor do max 2k zł, także @bachuxd myślał dobrze xD

Edit: nie podałem budżetu na całego kompa, bo za punkt wyjścia postawiłem sobie płytę główną. No i też sprawa taka, że wolę mieć dobry procesor i słabą grafikę niż odwrotnie. Kolejna rzecz to nie chce iść na kompromis i kupować średnie to