Wpis z mikrobloga

Dla ruskiej swołoczy zbliża się dzień sądu ostatecznego. Informacje z dzisiaj o prezentach dla Ukrainy:

USA daje:

- 7000 broni - karabiny, moździerze, itp.
- 20 mln sztuk amunicji
- drony kamikadze (100 sztuk)
- 9000 broni przeciwpancernej (AT-4, Javeliny)
- 25 tysięcy kamizelek i hełmów

UK
- Starstreak-ery przeciwlotnicze

Grecja:
- 20 000 Kałasznikowów
- 815 RPG przeciwczołgowych (trochę stare postosowieckie, mało poręczne, ale swoją robotę zrobią)
- 122 pociski do czeskiej artylerii dalekiego zasięgu

Być może (do potwierdzenia) pójdą na Ukrainę słowackie przeciwlotnicze S300.

#ukraina #wojna #wojsko
  • 32
Niemcy: 3 karetki z lat 90. XD


@xBombelek: Wiem, że to cały #!$%@? i w sumie mela w ryj szwabom, ale na wojnie, każde sprawne auto jest na wagę złota. Jeśli jest wyposażone i sprawne, to może to być i stare ducato, nie widzę problemu. Nasze ochotnicze straże pożarne jak widziałem też poodawały stare jelcze, lubliny itp. Nie ważne, że stare, jak są doposażone i robią robotę, to dobre i to.
@kanciak12: No ja rozumiem cię jednak ten typ ducato miało do siebie że był mocno awaryjny po za tym Glik (chyba?) za własne pieniądze kupił w dobrym stanie ambulans który przekazał na rzecz Ukrainy i jest o wiele młodszy niż to co dały niemcy.
@franek_dolas: Sorki, źle zrozumiałem.
To tez nie jest tak, że te nowe są plastikowym gównem, nie do końca tak jest. Jednak jakoś nowe auta nadal robią po milion kilometrów bez problemu, chociaż pewne rzeczy szybciej się zużywają, inne zaś są dużo bardziej trwałe niż kiedyś. Jednak oddawać nowe, które się kupiło za miliony było by jednak szaleństwem. Pomoc pomocą, ale bezpieczeństwo swojego kraju i mieszkańców jednak powinna mieć pierwszeństwo. Tym bardziej,
@rzeznia22: No absurd zupełny te ich smuty w komentarzach. Może i nasze służby nie są najlepiej wyposażone, ale myślę, że w naszym interesie jest by ta wojna, jeśli już musi, jak najdłużej toczyła się tam i by najeźdźca dostał jak największy łomot. Nasz sprzęt, zwłaszcza archaiczne już STARy czy JELCZE, zrobią jeszcze coś dobrego na "koniec żywota". A my kupimy nowe. Można zabrać miliard albo dwa rocznie z TVP to na