Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 621
Dla wszystkich narzekających na te mityczne przywileje dla Ukraińców kosztem Polaków. Na te wszystkie darmowe bilety, żeby nie sterczeli jak kołki na granicy, bo nie mieliby jak pojechać dalej. Za te darmowe posiłki i wodę, żeby nie zdechli z głodu i pragnienia jak psy. Za pozwolenie na pracę (wiecie, Polacy nie mają pozwolenia na pracę, dlatego muszą mieć socjal), żeby mogli zapracować na pobyt tutaj, a nie czekać na zapomogę (jak to pewnie większość narzekających robi). Wiecie że to nie oni sobie nadali te "przywileje", tylko nadał im je rząd? Jeśli aż tak bardzo komuś to przeszkadza, że Ukrainiec w potrzebie jest traktowany jak człowiek i jest mu oferowana pomoc, to proszę nie mieć pretensji do Ukraińców (zapewniam że oni tego nie chcieli i woleliby dalej siedzieć w swoich domach), ani do nas Polaków (większość chce im po prostu pomoc). Jeśli chcecie mieć do kogoś pretensje, że obywatele Ukrainy są traktowani nie tak jak powinni, to gdzie indziej powinniście zwrócić swoje oczy.
#wojna #ukraina
  • 66
  • Odpowiedz
@Niebadzsmokiem: Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który troszkę zaczynał się burzyć o pomoc dla uchodźców z Ukrainy serwowaną z naszego budżetu. Ja, podobnie jak on nie przepadam za rozbuchanym socjalem, ale wytłumaczyłem mu to w taki sposób:
Jako, że uchodźcy z Ukrainy reprezentują cały przekrój ich społeczeństwa, istnieje ogromnie większa szansa, że pomoc jaką otrzymają zostanie lepiej wykorzystana i może być podwalinami stawania na własne nogi niż w przypadku ciągłego, wieloletniego
  • Odpowiedz
wystarczy im powiedzieć, żeby się z tymi Ukraińcami zamienili i od razu zamykają mordę, polecam.


@zgubilem-konto: ja jednej Grażynie tak powiedziałem: "jedź na Ukrainę, posiedź tam pod ostrzałem tydzień i przyjedź do Polski jako uchodźca."

Faktycznie zamknęła mordę XD
  • Odpowiedz
Problemy i zgrzyty mogą pojawić się przy bezpłatnych przedszkolach z priorytetem dla Ukraińców, leczeniu z pierwszeństwem, czy przyznawaniem im mieszkań komunalnych gdzie ktoś płacił podatki, czekał i się nie doczekał.


@prometeurz: od kiedy to za płacenie podatków dostaje się mieszkania? Potwierdza się fakt, że narzekają głównie pasożyty żyjące z socjalu XD

I o leczeniu z pierwszeństwem też nie ma mowy, chyba że ktoś jest bardziej chory czy ranny, ale to
  • Odpowiedz
Problemy i zgrzyty mogą pojawić się przy bezpłatnych przedszkolach z priorytetem dla Ukraińców, leczeniu z pierwszeństwem, czy przyznawaniem im mieszkań komunalnych gdzie ktoś płacił podatki, czekał i się nie doczekał.


@prometeurz: Chyba popłynąłeś.
  • Odpowiedz
@Kshaq: tłumaczysz trollowi, którego aktywność na mirko w większej części dotyczy Ukraińców i tego, jak mają dobrze, ale przecież „będę nazwana ruską onucą”, itd.

Jako osoba z wieloletnią nietolerancją na gluten jak najbardziej rozumiem, że człowiek nie chce mieć problemów żołądkowych, kiedy tuła się po dworcach i u obcych ludzi + czemu musi być skazany na jedzenie szkodliwych rzeczy w imię bycia uchodźcą. Albo nie chcą być skazani na przymusowy
  • Odpowiedz
Masz jakiś problem z czytaniem i rozumieniem tekstu? Spójrz ponownie na ten przykład. Kobieta mieszka z jakimś toksycznym przemocowcem, pracuje, ma dzieci, chcę się uwolnić od niego, właśnie dla takich jak ona są w szczególności takie mieszkania, a teraz przychodzi Ukrainka na jej miejsce, fajnie?


@prometeurz: sama wybrała zamieszkanie z nim, a Ukraińcy sobie wojny nie wybrali. I nie, mieszkania komunalne nie są szczególnie dla kobiet które myślą, że "łobuz
  • Odpowiedz
@Niebadzsmokiem: W szkole u mnie na osiedlu apel do rodziców aby "adoptować" ukraińskie dziecko na obiady, tzn za nie płacić. Cóż z tego, że 3/4 dzieci nie je w szkole obiadów tylko rodzice robią im kanapki, bo obiad kosztuje 15 zł dziennie i ich nie stać na taki wydatek. Danie jedzenia i picia aby ktoś nie umarł jak pies to trochę co innego niż przywilej (bo tak, to jest przywilej)
  • Odpowiedz
@ProResHq: zazwyczaj zakładam, że ludzie mają różne opinie i nie robię researchu na temat osoby, której odpowiadam. Widzę, że muszę to zrobić bo faktycznie widzę, że to pro-ruskie troll konto więc szkoda strzępić ryja. Z drugiej strony wartością jest to, że czytają to inni i mogą dołączyć do dyskusji. Na przykład Ty. Zgadzam się z każdym słowiem, które napisałeś. Przede wszystkim o zachowaniu człowieczeństwa w tych popieprzonych czasach. Dziękuję.
  • Odpowiedz
Tak samo sama nie zdecydowała się, żeby płacić podatki m.in. właśnie na takie rzeczy jak mieszkania komunalne. Pomoc - tak, ale bez robienia z Polaków obywateli drugiej kategorii.


@prometeurz: ja też nie zdecydowałem się na to więc jeśli ona by dostała takie mieszkanie, to ja byłbym Polakiem drugiej kategorii.

I bredzisz z tym, że pomoc Ukraińcom robi z Polaków kogoś drugiej kategorii. Dla polskich uchodźców wojennych też by się z
  • Odpowiedz
Nadal nie rozumiesz. Niech wynajmą tym uchodźcom hotele, pensjonaty, zaadoptują stadion narodowy na kwatery, zrobią jakieś inne miejsca - ok. Wpychanie ich w kolejkę przed Polakami - nie ok.


@prometeurz: to jest jak najbardziej OK. Nie wiem czemu ktoś w Polsce miałby dostawać mieszkania za darmo. A Ukraińcy będą tam tylko przez jakiś czas.
  • Odpowiedz