Wpis z mikrobloga

Zacznę od końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) da się kupić.


@Andr3v: W kastoramie nie dostanę raczej, to czego mam szukać? "Sklep z aluminium"? NIe próbowałem, ale zakładam, że słąbo wyjdzie :P

Ok, dzięki za wskazówki. Będę wiedział już czego szukać :-)
@anonim1133 szukasz lokalnej firmy ktora ma jakiś laser do ciecia metali. Możesz zapytać o samo gięcie.
Najprawdopodobniej jak dasz im ten model ktory masz, to sobie poradzą. 2-3 dni i odbierasz gotowca
szukasz lokalnej firmy ktora ma jakiś laser do ciecia metali. Możesz zapytać o samo gięcie.


@kartofel: No powysyłałem pytania i w odpowiedzi dostałęm, że chcą dwg lub dxt :( Chciałem być fajny i sprytny, ale to chyba nie takie proste jednak :P
@anonim1133: Panie majster, inżynieria tak nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcą dxfa, bo to coś co wpuszcza w maszynę i maszyna sama ścieżkę laserem wytnie. dwg chcą pewnie żeby wiedzieć pod jakimi kątami powycinać te blachy, jak dobrze otwory spozycjonować, itp. Jak wysyłasz sam model, to to więcej roboty dla majstrów niż zarobek z tego jest wart - musza główkować i co chwile do kompa podchodzić
Ale skoro chcesz zlecić komuś wycięcie i pogięcie tego to najlepiej niech oni zajmą się też kupnem materiału.


@Andr3v: Jak nie uda mi się znaleźć sposobu aby "wyeksportować" to do formatu jaki jest oczekiwany, to będę chciał kupić po prostu kawałek metalu i sam spróbuję cośtam wyciąć - oczywiście odpowiednio prostszego bo nie mam narzędzi jak profesjonaliści :P
Brzmi prosto, ale jak tak klikam po tym inventorze, to wcale nie takie znowu hop siup. Sam zwymiarowany rysunek techcniczny ciężko zrobić - się wymiary nakładają na siebie, a części nie ma albo nie widzę(na przykład nic o gięciach)...