Wpis z mikrobloga

@wellwellwell: to badanie mówi ile kto zarabia. My tu mówimy o obecnej sytuacji na rynku. Ssanie jest niesamowite w tym momencie. Ci co siedzą w gówno robotach od lat nie za szybko się obudzą, żeby zmienić, bo żyją w nieświadomości. U mnie zatrudniamy to junior z półtora rocznym doświadczeniem dostaje 15k (jak nie weźmie urlopu, bo to stawka godzinowa). Op z dziesięcioletnim doświadczeniem pyta czy 10k dostanie. Przecież to śmiech na
@wellwellwell: zatrudniamy za tyle ile chcą w tym momencie. Ty mówisz o 10k. Jak ktoś przychodzi i chce taką stawkę to ją dostaje, ale potem często okazuje się, że jednak dostał gdzieś więcej. Skrajny przypadek - mieliśmy mida z mega krótkim stażem który chciał 23k, dostał i jednak zrezygnował.
@wellwellwell: nie nazwałbym to przypadkami, to jest rozkład, jest pełno midów co chce 18k, mniej co chce 20k itd. Z tym pełno to bym też nie przesadzał, bo wcale nie ma natłoku kandydatów na rynku generalnie. Oczywiście muszą przejść rekrutację, ale nie nazwałbym jej specjalnie trudną. Na szczycie tego rozkładu biorąc pod uwagę juniorów myślę że byłaby kwota znacznie wyższa niż 10k
@wellwellwell: nie są. Zauważ co napisałem:

"10k to większość juniorom już daje"

To nie znaczy, że większość firm każdemu juniorowi chce dać 10k bezwzględnie. To znaczy, że większość firm, w tym momencie, przy zatrudnianiu (a nie, że dają tyle juniorom, którzy już tam są od roku) spotyka się z sytuacją, że niektórzy juniorzy będą ich cisnąć o 10k, a oni z uwagi na brak pracowników na rynku te 10k dadzą.