Wpis z mikrobloga

Serwis lubimyczytać.pl ogłosił wyniki najlepszych książek w 2021 roku według użytkowników serwisu.

No i wygląda to tak:

LITERATURA PIĘKNA (14 259 głosów)
Jakub Małecki - Święto ognia

POWIEŚĆ HISTORYCZNA (10 016 głosów)
Kristin Hannah - Gdzie poniesie wiatr

KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER (16 004 głosów)
Przemysław Piotrowski - Zaraza

LITERATURA OBYCZAJOWA, ROMANS (14 190)
Lucinda Riley - Zaginiona siostra

LITERATURA FAKTU (11 837 głosów)
Beata Sabała-Zielińska - TOPR 2. Nie każdy wróci

BIOGRAFIA (10 695 głosów)
Nina Majewska-Brown - Ostatnia więźniarka Auschwitz

FANTASY (11 266 głosów)
Matt Haig - Biblioteka o północy

SCIENCE-FICTION (8 711 głosów)
Koushun Takami - Battle royale

HORROR (9 157 głosów)
Stephen King - Później

LITERATURA MŁODZIEŻOWA (10 044 głosów)
Sohn Won-Pyung - Almond

FANTASTYKA MŁODZIEŻOWA (11 149 głosów)
V. E. Schwab - Niewidzialne życie Addie Larue

LITERATURA DZIECIĘCA (9 584 głosów)
Sara Pannypacker - PAX. Droga do domu

KOMIKSY (8 384 głosów)
Alice Oseman - Heartstopper. Tom 1

DEBIUT (10 586 głosów)
Barbara Wysoczańska - Narzeczona nazisty

BESTSELLER
Natalia De Barbaro - Czuła przewodniczka

#ksiazki #czytajzwykopem #lubimyczytac
s.....w - Serwis lubimyczytać.pl ogłosił wyniki najlepszych książek w 2021 roku wedłu...

źródło: comment_16471030064gy2b4K1jDYHIpGwXvxmnj.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kontodlabeki: @smierdakow: z horroru czytałam tylko Później, które wygrało ale ta książka jest tak słaba, że nie powinna być nawet brana pod uwagę, a jak zobaczyłam, że wygrała to się tylko zaśmiałam.

Z reportaży wygrał TOPR i z tego co wiem to bardzo fajna książka i zasługuje na wysoką ocenę ale sama nie czytałam.

W innych zaś kategoriach moim zdaniem było dużo lepszych książek niż te, które wygrały.
  • Odpowiedz
  • 4
@Owieczka997 tak same nominacje były śmieszne, więc ciężko żeby znalazły się tu wartościowe pozycje

Od jakiegoś czasu śledzę Instagramy dużych wydawnictw i zauważyłem, że wiele z nich rozdaje książki za darmo osobom, które mają konta na Instagramie z dużą liczbą obserwujących i potem jest spam poleceń od nich i tak ludzie to łykają byleby było proste i polecane
  • Odpowiedz
@smierdakow: wiadomo że to ranking popularności a nie nagroda dla najlepszych książek, nie wiem po co się tym emocjonować co roku ¯\_(ツ)_/¯ A Battle Royale pewnie bym przeczytał gdyby te dzbany wydały ebooka.
  • Odpowiedz
@smierdakow: więc wniosek jeden - im bardziej reklamują jakąś książkę, tym gorsza jest xD już wiele razy unikałam tych super best sellerow a jak potem widziałam opinie na lubimy czytać albo grupach książkowych, to często te opinie były negatywne ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@smierdakow: to jest plebiscyt na najlepiej rozreklamowaną książkę. Warto z tego przeczytać Małeckiego i Piotrowskiego, bo są dobrymi, polskimi pisarzami i tyle.
  • Odpowiedz