Wpis z mikrobloga

@enzojabol: druga opcja to dojazd do obwodnicy, ale to by miało umiarkowany sens zjeżdżać z tranzytowej Dolinki, żeby dojechać przez Ursynów do obwodnicy. I to raczej tylko kierunek na wschód wchodzi w grę, bo z Rosoła szeroki skręt byłby tylko tam (w lewo).
@enzojabol: podejrzana sprawa, poszukałem i okazuje się, że ten tramwaj to Solaris Tramino XL i w tym malowaniu jeździ w Niemczech w Lipsku. Według internetu produkowany był m.in. w Siedlcach, więc teoretycznie może być transportowany na jakiś serwis do Siedlec (S2 -> A2), ale skoro jechali od Wilanowa, to w dalszym ciągu tajemnicą pozostaje to, dlaczego robili takie kółko przez Ursynów ¯\_(ツ)_/¯
@kokosanki: A może takie transporty muszą omijać tunel? Wtedy by to miało sens bo z Indiri Gandhi czyli ogólnie z osiedli na Ursynowie łatwiej wjechać na trasę niż z Puławskiej, gdzie skręt jest dość ciasny i pod ostrym kątem.
@enzojabol tymi torami dowożą cały tabor metra, nówki jak i te zjeżdżające na przeglądy i modernizacje do producentów. Na codzień jeździ tam czasami pusta drezyna DH-350.11

@kokosanki @enzojabol o tym samym później pomyślałem, jadąc dolinką nie złamałby się na ślimaku Puławską do S2. Skręcił pewnie w Rosoła - Ciszewskiego - Pileckiego i cyk na Puławską
@europa: Siarą to jest taka kretyńska odpowiedź jak tamtego mirka, zakładająca że ja jestem idiotą i nie wziąłem pod uwagę, że tramwaj może być przewożony po to żeby jeździć po torach...