Wpis z mikrobloga

MacBooki z M1 nie obsluguja 2 monitorow. Ja #!$%@? Apple ogarnij dupę xD

Tak wiem wyszły w 2020 ale teraz chciałem sobie wymienic stary intelowy MacBook na nowy. To sobie poczekam.
#apple #macboom
  • 21
@Mathouse88: tak jest opcja z display link czy jak to się nazywa ale po pierwsze. To jest jakaś emulacja która zjada parę procent CPU. Mogą wystąpić graficzne glicze, zacinanie, problemy ze skalowaniem.
Nawet jakbym ogarnął porzadne urządzenie do tego display link to nadal to żałosne. Robienie fikołków żeby otrzymać funkcjonalność jaka miał mu 7 letni MacBook xD
@rybak17: 2 razy wyższa cena od M1. A ogólnie chce używać jako stacjonarke 70% czasu a resztę jako laptopa jak gdzies muszę się wybrac

Więc np ten super ekran większość czasu by się kisił zamknięty.
@Kantar: z wyższą cenę masz jeszcze
- większą wydajność
- 16GB RAM w podstawie a nie 8GB
- 512GB SSD w podstawie a nie 256GB
- lepsze chłodzenie
- obsługę większej ilości monitorów
- szybszy dysk
- szybszy i nowszy RAM DDR5
- lepsze głośniki
- większy ekran microLED
- HDMI
- czytnik SD
- kamerę FHD vs HD
- gniazdo Mini Jack z wzmacniaczem
- szybkie ładowanie

Cena to $1,299
@rybak17: pierwszy raz się spotkałem osobiście w rozmowie z takim tłumaczeniem firmy xd
absorudalnie brzmi to co piszesz i jakieś wytłumaczenia dlaczego mam dopłacić parę tysięcy bo zyskam rzeczy które przy moim użytkowaniu będą overkill strasznym xD

Mi wystarcza wydajność M1. Ten element w fabii to sobie zamień na jakiś inny który jest w każdym innym tanim samochodzie a tu go nie ma. Ja sobie wybrałem fotel, nie wiem wybierz że
mało kto używa dwóch ekranów


@rybak17: tego się już czytać nie da, serio xDD jakie fikołki jeszcze ludzie zrobią, żeby nie przyznać, że apple jest miejscami #!$%@??

To podstawowy układ o architekturze z iPada. Ma swoje ograniczenia.


jednocześnie obsługując jednak monitor 6k? Nie może sobie z dwoma full hd poradzić?

@Kantar: masz rację, że jest to żałosne posunięcie appla, niestety nie ogarnęli do teraz to nie ogarną tego już raczej
@Kantar: @kebab_z_kota:

- Pierwszy iPhone nie miał możliwości kręcenia wideo, 3G i obsługi MMS
- Pierwszy procesor Apple w laptopach pochodzący z iPada ma jego ograniczenia i obsługuje jeden monitor.

Poczekaj na M2 albo kup M1 Pro
@kebab_z_kota: M1 ma fizyczne ograniczenie do 2 monitorow. Nie ominiesz tego.
Więc w przypadku laptopa masz ekran laptopa, a drugi do zewnętrznego ekranu.
Ale co to zmienia. to żałosne. Szczególnie w laptopie z nazwą PRO xD

A rybak17 to go nie rozumiem. Dziwne jak ludzie przywiązują się do firm xD tylko tekstu zamiast powiedzieć "no słabo że nie ma takiej opcji"
M1 ma fizyczne ograniczenie do 2 monitorow. Nie ominiesz tego.


@Kantar: wiem o tym, pytałem retorycznie.

Jestem w stanie uwierzyć, że ten M1 nie poradziłby sobie z dwoma monitorami 6K, ale z dwoma czy trzema full hd by sobie spokojnie poradził.
@Kantar: Też uważam że słabo że nie ma takiej opcji, tłumacze tylko dlaczego tak jest.
@kebab_z_kota: Moim zdaniem jest to ograniczenie projektowe GPU zintegrowanego w SOC. M1 to tak naprawdę przeskalowany procesor z iPada co pozwoliło ograniczyć koszty i wydać procesor dużo wcześniej. Tu nie chodzi o brak mocy.

Ograniczenia są też inne jak np. mniejsza ilość portów thunderbolt w MBP M1 i Mac Mini M1.