Wpis z mikrobloga

tylko że dałem za niego 2 razy więcej niż OP chce dać za XH90 i niesamowicie mnie bawi, jak w każdym wątku o TV przychodzi ktoś i poleca sprzęt 2 razy droższy od zakładanego budżetu.


@Celinka95: oledziarze to taki odpowiednik wyznawców Iphone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mxhugo: Dokładnie xD ja się zgadzam, że to obiektywnie dobry sprzęt (jak iPhone zreszta, sam używam i iPhona i oleda xD) ale to już zakrawa o śmieszność

Do tej listy dodałbym jeszcze osoby które w wątku gdzie ktoś się pyta np. o kupno nowej Dacii to odpowiadają ze lepiej w tych pieniądzach kupić 15 letnia marke premium xD
  • Odpowiedz
@Duuzy: Ja nie jestem żadnym specjalistą, a różnicę między OLED-em a miniLED-em widzę gołym okiem zawsze. Mam w domu dwa OLED-y i jestem zdania, że nie warto kupować innych tv.


@Smartek: Wcale nie jest trudno dostrzec różnice - jak masz włączony tv, ale jest jasny dzień i nic na ekranie nie widać - wtedy to z pewnością jest OLED. Ja nie mówię, że to zła technologia ale kurde
  • Odpowiedz
@piker: MiniLED to to samo co neo qled Samsunga. W tcl, o którym piszesz, też jest miniled. Ten model tv ma mój wujo i znam go dość dobrze, faktycznie jasność spoko. Ale do oleda całościowo i tak nie ma podjazdu. Za to chyba mylisz miniled z microled ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Smartek: Nie, miniled to nie jest to samo co QLED, QLED może być podświetlony klasycznie krawędziowo. TCL stosuje matryce QLED w niższych seriach, na przykład c725 czy c728. MiniLED we flagowym c825, miniLED to następca technologii FALD stosowanej w Sony o którym mówi OP.

MicroLED jeszcze na dobre nie zadebiutował na rynku konsumenckim, także nie wiem jaka czeka go przyszłość.
  • Odpowiedz
@Jack0wy: Akurat mam zarówno XH90 jak i C1 pod PS5 to powiem ci tak, jak się nie naczytasz zachwytów bojówkarzy oleda to XH90 spokojnie ci starczy. Główne różnice widoczne są w nocy czyli na oledzie brak białej poświaty na czarnym tle / niedoświetlonych rogów / trochę żywsze kolory. W dzień żadnej "masakracji" nie ma jak to bojówka oleda przekonuje. Zrobiła się w internecie plaga "naganiaczy" oledowych odkąd te zeszły do
  • Odpowiedz