Wpis z mikrobloga

Znajoma mojej matki, przyjeła do domu ukrainke z 8 miesiecznym dzieckiem.
Dam znać za 20 lat, czy nadal u niej mieszkają.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IcyHot: hm... tydzień temu miałem podobne rozkminy. Teraz mam inne, jak wrzuciłem na wykop to zostały zaminusowane i spadły z rowerka gdyż najwidoczniej ciągnęły onucą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@IcyHot: właśnie się ostatnio też zastanawiałem. Konflikt może potrwać i ze dwa miesiące jeszcze i co Ci wszyscy dobrzy ludzie zrobią? Będą łożyć na utrzymanie tych uchodźców? Wyrzucą ich z domu na ulicę? No co dalej z tymi ludźmi? Przez rok będą już utrzymywać ze swoich pieniędzy?
  • Odpowiedz
  • 5
@Skowyrny_Johnny dwa miesiące? to baaaardzo optymistyczne myślenie..
Ile ruscy siedzą w Donbasie? Na Krymie? Myślę że to będzie w latach liczone..ale w sumie ja też pesymistą jestem..
  • Odpowiedz
  • 1
@IcyHot dlatego taka pomoc nie zawsze jest dobra. Nie każdy myśli o tym, że Ci uchodźcy mogą tu być kilka miesięcy, a niektórzy nawet nie mają dokąd wracać
  • Odpowiedz
@keuaiBKonczylNocnomWartem: Dokładnie bez znajomości jezyka polskiego z 8 miesięcznym dzieckiem do którego trzeba opieki, łatwo się znajduje prace w Polsce.
Tak samo łatwo się wynajmuje mieszkanie, jak nie potrafisz mówić po Polsku i masz 8 miesięczne dziecko.
  • Odpowiedz
  • 1
@IcyHot: rozumiem że tym ludziom trzeba pomóc. Ale nalezy zdawać sobie sprawę z tego że biorąc ich pod dach bierzemy za nich odpowiedzialność. Tutaj mam wrażenie że ludzie działają mocno pod wpływem emocji co jest oczywiście naturalne ale przypomina mi to trochę sytuację jak dziecko prosi rodziców o zwierzątko a po pół roku ląduje ono na ulicy. Ludzie zaczęli się prześcigać kto bardziej pomoże, każdy zbiera na uchodźców itd. itp.
  • Odpowiedz