Wpis z mikrobloga

Rozmawiam sobie dzisiaj z niepracującą samotną sąsiadką z bombelkami różnego pochodzenia, a raczej wysł#!$%@? jej pretensji:

Pewnie! Niech debile pomagają Ukraińcom, a oni prace zabiorą, a i do lekarza się nie dostaniesz! I wszystko za nasze! Niech włączą mózgi!!!! Co to nasi pomocy nie potrzebują!!? Ja też chcę mieszkanie za darmo, a jakoś marne zapomogi tylko z mopsu dostaję. Przez nich pewnie i to się skończy.

Zagotowała mnie, ale pozwoliłem sobie rzucić kulturalną odpowiedz: "ale taki pracujący legalnie Ukrainiec tak naprawdę pomoże się pani rodzinie utrzymać, a nie odwrotnie. Przecież składki odprowadzi, podatki zapłaci, a to stąd się te pieniądze biorą, na NFZ tak samo jak Polak będzie miał z wypłaty potrącone. Tylko dajmy im czas, nawet 3 tygodnie nie minęły od początku wojny."

I co otrzymałem w odpowiedzi? Że jestem bezczelny, a tak w ogóle to Ukraińce kiedyś nasze dzieci na pal nabijały.

Ja nie żyję w różowej bańce, wiem, że ekonomicznie wszyscy odczujemy mocno to, co się dzieje. Nie narzucam też nikomu miłosiernego podejścia, możesz być obojętny na wojnę, możesz być nawet nacjonalistą albo rasistą - Twoja sprawa.

Ale kur.. nie mogę po prostu zdzierżyć, gdy kwiat polskiego pasożytnictwa wytyka komukolwiek otrzymane pieniądze/pomoc. Pomijam już oczywiste kwestie, czyli powód, którym jest ucieczka, żeby przeżyć, a nie rozmnażanie bez opamiętania i bez warunków.

#wojna #ukraina #patologiazewsi #madki
  • 12
  • Odpowiedz
Złodziej zawsze najgłośniej krzyczy, że go okradają. Dobrze wie, że jeżeli pieniądze zrabowane polakom trzeba będzie przeznaczać na uchodźców, to lokalnym posożytom przypadnie mniejsza część tortu.
  • Odpowiedz
Ja też chcę mieszkanie za darmo, a jakoś marne zapomogi tylko z mopsu dostaję.


@sa-ulllaaa: Niech prześle koordynaty chałupy rosyjskim siłom powietrznym,.
  • Odpowiedz
@sa-ulllaaa:

- Kradno nam prace!
- A gdzie Pani pracuje?
- Nie pracuje bo wychowuje bombelki przecież!
- A wcześniej gdzie Pani pracowała?
- No miałam praktyki w zawodówce, a potem to rodziłam bombelki!
  • Odpowiedz
@sa-ulllaaa: Na pewno fala uchodźców to nic dobrego i kłopoty przez to będą. Ale tych ludzi zwyczajnie trzeba przyjąć i jakoś im pomóc. Oni naprawdę by tu nie chcieli przyjeżdżać i być na czyjejś łasce w obcym kraju, mieszkaniu, bez znajomości języka często.
Ukraina walczy w pewnym sensie i za nas, trzeba to zrozumieć. Jestem skłonny przemęczyć się dłuższy czas z drogim paliwem, problemami społecznymi spowodowanymi przez uchodźców, chociażby nawet po
  • Odpowiedz
  • 27
@sa-ulllaaa na fejsie to samo: największe pretensje o pomoc Ukraińcom mają ludzie z wpisami typu "szlachta nie pracuje" xD
Jedna ameba została zablokowana bo mnie zwyzywała jak napisałam, żeby może poszla do pracy xD
  • Odpowiedz
Jedna ameba została zablokowana bo mnie zwyzywała jak napisałam, żeby może poszla do pracy xD


@krave: W końcu te pasożyty może poczują to co ja czuję oglądając pasek płacowy. Wolałbym żeby ta kasa poszła na pomoc uchodźcom niż na to polskie pasożytnictwo.
  • Odpowiedz