Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Przeszedłem przelotnie przez dworzec pkp i .. tragedia! Uchodźcy nie mają na czym usiąść, gdzie spać.. a przypomne że tuż obok wybudowano hotel. Centra przesiadkowe bardziej były by przytulne niż ogólnie dostępny dworzec kolejowy.. panuje chaos.

Chce iść dziś jeszcze raz się przejść i dokładniej obczaić sytuacje. Baaardzo dużo dziewczyn i dzieci. Gdybym miał warunki był kogoś zabrał. ( ͡° ʖ̯ ͡°) (,)

#katowice #ukraina
Kumpel19 - Przeszedłem przelotnie przez dworzec pkp i .. tragedia! Uchodźcy nie mają ...

źródło: comment_16468358031EbmVjpV3FWJvPbIpzV3K2.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Kumpel19: oni faktycznie nie mają ze sobą niczego. Babka z 3 latkiem za rękę miała na sobie tylko plecak 20L i szukała pomocy.
Ale też dużo jest na peronach, czyli jadą dalej. Jesteśmy pewnie pierwszym sensownym miastem przesiadkowym po drodze, więc żywię głęboką nadzieję, że nie zostaną pozostawieni sami sobie na dworcu (nie czepiam się wolontariuszy, bo oni serio biegają jak mrówki)
  • Odpowiedz
@Kumpel19: Wkrótce poczują na własnej skórze jak to jest żyć w Polsce. Będą razem z nami cierpieć. Biurokracja i całkowity chaos organizacyjny obrzydzi im życie. Niech tylko ostatni zagraniczny korespondent wróci do swojego kraju.
  • Odpowiedz
@Podstepny_kutafon: pomaga, otworzyli 2 punkty recepcyjne, wita stwosza 20 (caritas) i 17 (seminarium)
@Kumpel19: Ogólnie w KTW są 3 punkty recepcyjne gdzie można zjeść, dostać leki, przespać się, ale fakt na dworcu jest bajzel. Niestety brakuje tam tłumaczy
  • Odpowiedz
@Balcar: tam już nie przyjmują masowo wszystkich, ale z tego o słyszałem to ludzie o wyższych potrzebach jeszcze są.
Główny nacisk to plac sejmu śląskiego, trochę śmiesznie to tam wygląda jak urzędnicy idąc do pracy mijają łózka polowe. Do tego planowo w piątek jest jakiś koncert i nie można zająć całej przestrzeni :P
  • Odpowiedz
@wpiot: Ale tam nigdy masowo nie przyjmowali wszystkich, tam był tylko punkt recepcyjny, jak ktoś chciał się kimnąć na jedną noc to od biedy można to było ogarnąć, ale w sobotę trzeba było zwinąć stamtąd punkt (spędziłem tam tydzień). Na Placu Sejmu Śląskiego to jest istne rzeźbienie w guanie obecnie.
  • Odpowiedz