Wpis z mikrobloga

Podsumujmy: Polski rząd wepchnął rząd USA pod ścianę.

NATO mówi: Polsko, macie zielone światło, dajcie Ukrainie Migi.

Polska: Proszę USA, dajemy wam nasze Migi i róbcie z nimi co chcecie.

USA: Tak to my nie chcemy, członkowie NATO by się martwili.

Taka to logika

#ukraina
  • 18
  • Odpowiedz
@simon-king: W zasadzie presja była na naszym rządzie od początku. Ponoć jest jakiś news, że niby to Polska dała dupy i falanga poszła w świat, ale Bułgaria i Słowacja same zaprzeczyły o wiele wcześniej, a sama informacja o przekazaniu takowych trafiła do opinii publicznej już 27 lutego. Wiadomo, najbardziej proszono o dostarczenie ich przez Polskę, a nikt inny nie chciał się za specjalnie wychylać z szeregu. W sumie Blinken sprecyzował
  • Odpowiedz
@simon-king: Tak powinno być od samego początku. Ukraina sama to pięknie spierdzieliła dzięki swojemu PRowi; przecież kilka dni wisiał post na ich oficjalnym FB o typie i ilości maszyn jakie mają dostać. Dzisiaj któryś z ich polityków już wystosował apel do rodaków, aby nie wrzucali wszystkiego do neta (łącznie z dostawami osprzętowania), bo to im nie służy. Surprisedpikachuface.png ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Seentas: Ukraina jak i większość ludzi z tego co było widać na wykopie, myślała ze jak zachód dał pare zabawek nałożył sankcje to pójdzie za ciosem i im pomoże jak sojusznikom. Jak pisałem ze tak nie będzie to mnie od ruskich onuc wyzywali. To jest polityka a nie biwak z dziećmi z wykopu
  • Odpowiedz
@Seentas: myślę, że po cichu i tak by nie dało rady tego zrobić. A temat migów nakręcił chyba jakiś unijny polityk propponując żeby to Unia odkupiła od Polski, Litwy etc i temat w mediach popłynął.
  • Odpowiedz
@simon-king: A warto zaznaczyć jeszcze, że pierwszym krokiem było postawienie Polski pod ścianą i presją międzynarodową. UK miało "wspierać naszą decyzję" jeżeli przekażemy, US miało "dać zielone światło"
  • Odpowiedz
@Seentas: Tak bylo, prawie od samego poczatku, ktoś wpadł na ten, pomysł ktoś od nas się napalili jak szpak na #!$%@?, rosjanie wydali bardzo stonowany komunikat, że oni samoloty można zinterpretować jako atak nie pomoc. Polacy od razu się wycofali i od tego czasu każdy oficjalny komunikat mówił, "Nie, chyba ze to bedzie decyzja całego sojuszu". Nawet zelenski powiedział że rozumie. Sprawa umarła na tydzień, i teraz był ten spam,
  • Odpowiedz
@simon-king: To jest tak głupie, że tylko na wykopie można takie rzeczy zobaczyć. To jest od początku do końca szopka i pokazuje naszą nieporadność w kwestii polityki zagranicznej. Temat był ugadany od początku wojny i miało to pójść po cichu. Ale oczywiście małpy w KPRM zaczęły się tym wszystkim dookoła chwalić i z cichej akcji poszedł niewypał. A teraz nagle zamiast ustalić z USA dalszy kurs działania aby przekazać te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karta_z_debetem: z tego co czytałem to wszystko rozbija się o to skąd mają wystartować bo jak wystartują z polskiego lotniska to może to zostać uznane za włączenie się naszego kraju w konflikt, przewieźć je na kołach przez granicę się nieda a droga morską też zablokowana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karta_z_debetem: chodzi o lotniska, o nic więcej. Dlatego tak wielu zauważyło, że polska wyskoczyła jak Filip z konopi na samym początku. Gdybyśmy zrobili to po cichu to luz. Pewnie #!$%@? nikt by się nie dowiedział, ba te samoloty można nieźle rozkręcić na pakę większą i dawaj do granicy.
  • Odpowiedz
@karta_z_debetem powiem tak: czytałem już z 10 wersji wydarzeń które doprowadziły do tej sytuacji. Prawdopodobnie Polska coś palnela luźno na spotkaniu pod koniec lutego i jakiś urzędnik z zachodu to podchwicil. I tu zaczynają się fikołki. Bo zamiast uciąć temat by trochę tak przy tym kręciliśmy. I to był największy błąd bo Rumunia i Słowacja siedziały cicho i nikt i nich nie mówił. Oczywiście Polska musiała naprężać muskuły. NATO zauważ, że
  • Odpowiedz