Wpis z mikrobloga

Używa ktoś z powodzeniem takiego prostego taniego przejścia DisplayPort > DVI-I (pasywnego, zapewne w cenie 16zł)
https://www.morele.net/adapter-av-gembird-displayport-dvi-i-czarny-a-dpm-dvif-002-1207035/

Karta graficzna RTX 2060 (Gigabyte), ma 3x wyjścia DP.
Muszę podłączyć do niej 3 monitory 1920x1200 które mają wejścia DVI-D (i vga, ale to oczywiście odpada).

Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, czy karta RTX 2060 obsługuje DP++ (displayport dual-mode) i pasywne przejściówki do hdmi/dvi? teoretycznie powinna... ale wolę spytać

#komputery #pcmasterrace #monitory
hrumque - Używa ktoś z powodzeniem takiego prostego taniego przejścia DisplayPort > D...

źródło: comment_1646780516TRCYmcLFX9fRtic44pilSd.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hrumque: kiedyś mi się obiło o uszy że z 3 monitorami może być problem i tylko 2 porty mogą jednocześnie pracować w dual mode, ale nie wiem ile w tym prawdy i jak to ma się do nowych grafik. Nie spróbujesz to się nie dowiesz.
  • Odpowiedz
kiedyś mi się obiło o uszy że z 3 monitorami może być problem i tylko 2 porty mogą jednocześnie pracować w dual mode


@wypokowy_expert: w razie czego - jest jeszcze port HDMI - to zwykłym kablem hdmi-dvi jeden monitor obrobię
  • Odpowiedz
@hrumque: Ja miałem na kablu displayport -> dvi i hdmi -> dvi. U mnie działało to średnio. Nie wiem jak to nazwać ale co jakiś czas zdarzała się "desychronizacja" tj. obraz przestał być przekazywany przez łącze i trzeba było fizycznie odłączyć i włączyć kabel. Jeszcze gorzej było podczas grania i oglądania filmów. Wtedy te "desynchronizacje" zdarzały się za każdym razem.
  • Odpowiedz
@hrumque: dla potomnych i innych, którzy takiego samego dylematu doznają - taka przejściówka za 15zł działa świetnie. Z RTX2060, z zitegrowaną w intelu 11gen, i z starym R9nano.
  • Odpowiedz