Wpis z mikrobloga

W związku z cenami paliwa mam kilka pytań :D
Pacjent to Passat 1.9tdi 90 koni
1. Czy więcej powietrza w oponach zmniejszy spalanie ? myślałem by z 2.3 atmosfer zrobić 2.5 albo nawet 3.0
2. Czy gaszenie auta na światłach oszczędzi faktycznie paliwo ? trzeba uruchomić silnik od nowa i coś tam alternator musi podładować.
3. Najwyższy bieg najekonomiczniejszy ale jak do niego dojść? Jak najszybciej dając więcej gazu czy spokojnie się rozpędzająci nie przekraczajac powiedzmy 2500 obrotów ?
4. Jak już jestem na 5tce to oscylować w okolicy 2300 obrotów czy jechać szybciej ~120/140km/h trzymając ciągle 3000 obrotów na minutę ?
5. Przepalony olej po frytkach, kombinowanie z tirowcami etc. Macie jakieś inne pomysły na oszczędzanie. Niestety za zimno bym 23km na rowerze dojeżdzał do pracy xD
#pytanie #kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 11
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: 1. Miej 2.2, jak masz za duze cisnienie to nie dosc ze opona sie w ogole nie trzyma drogi i nie tlumi drgan to jeszcze zuzywa sie sam srodek a boki wcale xD
2. Bez sensu, #!$%@? akumulator
3. 3/4 gazu, zmieniasz jak czujesz że masz zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Najekonomiczniej zawsze jest jechać 90 najlepiej z tempomatem.
5. Uprawiaj agresywny ekodriving. Trzymaj się
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: 1. 0.5 bara to 5% oszczędności
2. Zajedziesz rozrusznik i przy odpaleniu zużywa trochę więcej
3. Szybko przyspieszyć i wtedy bieg
4. mniej obrotów to mniejsze spalanie
5. Kupować od tirowcow, opałówka, jeździć bez klimy, nowe opony o mniejszych oporach
  • Odpowiedz
Czy więcej powietrza w oponach zmniejszy spalanie ? myślałem by z 2.3 atmosfer zrobić 2.5 albo nawet 3.0

2. Czy gaszenie auta na światłach oszczędzi faktycznie paliwo ? trzeba uruchomić silnik od nowa i coś tam alternator musi podładować.


@Niebadzlosiem: Ty tak serio? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: 1. tak ale oszczędności zjedzą szybciej zużyte opony
2. Nie w klasycznym układzie aku,rozrusznik, alternator
3. 80% gazu, jak najszybciej osiągnąć pożądaną prędkość, potem najwyższy bieg
4. Nie więcej jak 110, optymalnie 80kmh
5. Kradzione paliwo albo opał

Rozpędzanie się z górki, zmniejszanie gazu pod górkę, jazda na zderzaku wyższego auta, sprawdzanie kierunku wiatru

No i zaoszczędzisz z litra ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz