Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś może polecić najbardziej efektywny i najmniej stratny w jakości sposób na podłączenie zestawu stereo do telewizora w przypadku braku wyjścia słuchawkowego?

Zakupiłem nowego Samsunga, który z zestawem audio może łączyć się wyłącznie poprzez bluetooth, wyjście optyczne lub HDMI. Ja mam zestaw dwóch kolumn stereo wpiętych do Denona z lat 90tych, który ma wyłącznie wyjścia analogowe rca i aux. Myślałem nad dwoma rozwiązaniami: konwerter optyczny i nadajnik bluetooth. Bardziej przemawia do mnie druga opcja, bo wówczas mógłbym nie tylko przesyłać sygnał z TV, ale też bezproblemowo z telefonu itd. W przypadku nadajnika myślałem nad TP Link HA 100, opinie w necie są pozytywne, choć martwi mnie brak kompatybilności z BT 4.2 i nowszym oraz różnymi kodekami. Jeżeli chodzi o konwertery, to rozpiętość cenową widzę ogromną, te najtańsze w każdym razie nie wzbudzają we mnie zaufania.

Jest ktoś, kto się mierzy/ł z podobnym problemem i może się podzielić swoimi doświadczeniami?

  • 4
@Breados: Mam podobna sytuacje z tym ze po prostu kupiłem niedrogi soundbar samsunga. Ale wołaj jak znajdziesz rozwiązanie. Chętnie posłucham i może zastosuje.
@fabek: Uuu, jeżeli twierdzisz że jest opóźnienie, to w takim razie już wiem, że odpuszczam konwerter. Ten Baseus u mnie niestety nie przejdzie, bo mi jest akurat potrzebne żeńskie wejście na jacka.