Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo świat #warhammer40k jest mieszaniną wielu tropów, pomysłów i motywów sf i fantasy więc miło jest odnajdywać te inspiracje w różnych miejscach. Aktualnie jestem na fali czytania klasyków dark fantasy lub ogólniej rzecz mówiąc magii i miecza i czasami wpadają takie smaczki jak ten.

Prezentowany fragment to 'The Weird of the White Wolf ' (pl. „Śniące Miasto") wydana w 1977 książka brytyjskiego pisarza Michaela Moorcocka, stanowiąca część sagi o Elryku. Książka jak i cała seria z pewnością stanowiły niemałą inspirację dla GW przy tworzeniu światów warhammera.

Nazwy władcy chaosu/entropii są używane zamiennie przez całą książkę.

#fantasy #w40k
źródło: comment_1646730181neqfidvbyZeHHHohLpR1bU.jpg
  • 7
Gwiazda chaosu (ang. Chaostar) – symbol chaosu. Najczęściej przedstawiana jest jako osiem strzałek wychodzących z centralnego punktu. Oryginalnie została zaczerpnięta z twórczości pisarza fantasy Michaela Moorcocka, jako symbol chaosu (nieskończonych możliwości).

he Symbol of Chaos originates from Michael Moorcock's Eternal Champion stories and its dichotomy of Law and Chaos


@hekktik: @MaszynaTrurla: zgadza się dokładnie to o czym napisałem we wpisie
@mroz3: O kurcze, ale przypomniales Sagę o Elryku! Wypadla mi z glowy, a dawno mialem sie za nią zabrać.

A co do WH40k i wszelkich tropów - tak samo uwielbiam je tropić. Np. podobają mi się konstrukcje samych Prymarchów i ich atrybutów, gdzie inspiracje zaczerpnięte są z najdawniejszych mitów i wierzeń całego świata (oczywiście dowolnie wymieszane).