Wpis z mikrobloga

Elo. Mam 2 gitary klasyczne zwyczajne-drewniane (dusza) i chciałem znowu zacząć się uczyć na nich grać. Chcę sobie kupić rocksmith, ale nie wiem w jaki sposób można by to ogarnąć na kompie. Zakładam, że jedyną opcją w której to by u mnie działało, byłoby włączenie jakieś opcji nasłuchiwania mikrofonem, bo moje gitary oczywiście żadnych wejść na rzeczy elektroniczne nie mają. No i też wiem, że są jakieś wersje 2014 remastered, zwykłe i ubisoft ma też coś takiego jak rocksmith+. Najlepiej gdyby dało się grać po polsku, no ale angielski umiem w razie czego. Jak najlepiej to ogarnąć, i co kupić?
#gitara #muzyka #komputery #gry
  • 14
@korin_: Myślałem żeby sobie kupić mikrofon (kontaktowy?) do gitary, i go gdzieś tam do pudła włożyć. Bo z tego co czytam, to jest opcja grania przez wyłapywanie dźwięków z mikrofonu. Jestem ciekaw czy będzie śmigało.
@Wybuchowy_kubek: no na zwykłym mikrofonie działało z telefonu czy słuchawek ale jak się zaczęły bardziej skomplikowane dźwięki to często mi nie lapalo. Ale miałem stary telefon i zniszczony mocno już. A mikrofon w słuchawkach na bluetooth co też mogło wprowadzać opóźnienia