Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, bo może coś mnie omija w pojawiajacych się informacjach. Militarny impotent Putin wygraża się jeszcze na lewo i prawo, a to UK, a to krajom skandynawskim, a to Litwie, Lotwie i Estonii, nawet Japonii, natomiast nadwyraz mało jest antypolskiego przekazu, mimo że pomagamy najwięcej, praktycznie cała wojskowa pomoc dla Ukrainy idzie przez nasz kraj, i do tej pory byliśmy tak wielkim wrogiem rosji w jego oczach. Zastanawiam się z czego to wynika
#ukraina #rosja #wojna #putin
  • 16
@wuzet3: oni chyba wiedzą, że Polska jest dla nich stracona, pewnie 95% Polaków nienawidzi ruskich, nie mają tutaj żadnej mniejszości(w przeciwienstwie do panstw baltyckich) jestesmy w unii, nato, co oni mogą nam zrobić?

nawet jakby nas podbili militarnie(marne szanse, że bez reakcji Stanów) i zainstalowali tu jakiś PRL 2.0 to opór społeczny będzie ogromny
@rafaleff: ich to pół świata nienawidzi :) tak samo jak w wymienionych przeze mnie państwach.
Tsk teraz pomyślałem, że putin może być świadom, że jak zacznie teraz się wygrażać Polsce, to tu się spore sily NATO zjawią
@wuzet3: W rosyjskiej propagandzie z reguły Polsce się nie obrywa, co najwyżej że jesteśmy rusofobiczni. Ale nie ma tu żadnych problemów z mniejszością rosyjską (państwa bałtyckie) czy kwestionowaniem historyczności. Ruscy wręcz czasem gadają, że zachodnia Ukraina się nam należy xD
@Amucat: Bardziej mi chodzi o aktualna sytuację, a nie odwieczną propagandę ruską o ich mniejszosciach
O to, ze wygrażają się na lewo i prawo wielu państwom za pomoc i sankcje a w kierunku PL cisza, przynajmniej do mnie nic nie dociera
@wuzet3: Tak, ale to jest szykowanie gruntu pod eskalacje konfliktu. Po coś ta propaganda jest. Później jak postanowi zaatakować kraje nadbałtyckie czy Polskę, to zrozumienie rosjan dla takiego ruchu będzie większe.
@wuzet3: Jest jeszcze chyba ten problem, że niektóre kraje zastosowały środki dość "agresywne", np. zamrożenie rezerw banku centralnego, które były u nich przechowywane. Polska niczego takiego nie zrobiła (bo nie miała jak), u nas to są chyba tylko jakieś embarga, czyli w sumie coś, co w stosunkach polsko-rosyjskich jest stosowane od lat xD
natomiast nadwyraz mało jest antypolskiego przekazu


@wuzet3: może w końcu dotarło do niego, że Polska to tylko korytarz przerzutowy i pomoc humanitarna, a praktycznie cały sprzęt bojowy i całe naprawdę bolące sankcje są od innych krajów.