Wpis z mikrobloga

Dobra trochę tu ostatnio zarzutkowalem, ale teraz calkowicie serio. Uwazam, ze wlasnie jestesmy u szczytu wyceny dolara i euro wzgledem złotówki. To, z czym mielismy doczynienia to nie bylo wywolane glownie szturmem januszy na kantory, ale zaplanowana akcja. Zapytacie jaki był cel grubasów na oslabienie PLN, moim zdaniem powodem jest to, co wrzucam poniżej:

'MSCI poinformowało, że usunie rosyjskie spółki z indeksów 9 marca. FTSE Russell zrobi to 7 marca.'

Dodatkowo w 8 marca dojdzie najprawdopodobniej do podniesienia stóp procentowych. Podsumowując biedni ciułacze znowu stracą kasę na fali paniki, wymieniając waluty w najgorszym mozliwym momencie.

#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@Eleganckikapelusz: dla globalnych funduszy słabsza złotówka i duża przecena na gpw, to możliwość zakupu aktywów na polskich giełdzie w wyjątkowej promocji. Jeżeli rosja wypadnie z koszyka rynków rozwijających się, to będzie trzeba rozlokować trochę miliardów na różnych rynkach
  • Odpowiedz
@Spellsinger: jestem zapakowany. Jeden biotech, jeden gaming i trzy zwiazane z szeroko rozumiana transformacją energetyczną. No i zwlaszcza ten ostatni sektor bedzie sexy. W przypadku biotechu i gamingu nie jestem jakos bardzo byczo nastawiony do sektorów, po prostu mam spolki, gdzie obecna wycena to nieporozumienie i wiem coś, czego nie wie rynek
  • Odpowiedz