Wpis z mikrobloga

Może ktoś z Was robił już podobny reaserch, lub ma wiedzę i podzieliłby się nią. Składam kompa do grania, żadnych dużych obliczeń danych, żadnych programów do obróbki obrazu. Największe obciążenie to te przy grach. I teraz pytanie: i7 12700KF czy i9 11900KF ? Zastanawiam się czy te dodatkowe rdzenie w 12700 (e-core) są w ogóle użyte w grach, więc może nie ma sensu brać tego procka. Cena tych dwóch nie jest czynnikiem decyzyjnym.


#komputery #procesory
  • 5
@OvIce: Kurde, no tak doczytałem, że jednak jakaś tam niby różnica jest z topowym prockiem nawet już na 3080, ale to już od Ciebie zależy, czy rzeczywiście chcesz wydać parę stówek więcej. IMO 12600K w zupełności wystarczy, ale no sam musisz zdecydować.
bachuxd - @OvIce: Kurde, no tak doczytałem, że jednak jakaś tam niby różnica jest z t...
@bachuxd: wolałbym jednak minimum to i7, więc dlatego rozważam 12700kf lub jeśli i9 to generacja 11, bo 12 to przesada w przypadku i9. Dlatego się zastanawiałem czy w grach te e-core z Alder Lake są wykorzystywane, bo jak nie to raczej poszedłbym w i9