Wpis z mikrobloga

#anonymous #hacking #ukraina #wojna #rosja

Może mi ktoś wytłumaczyć fenomen Anonymous? Dlaczego większość się tak podnieca działaniami tej organizacji?

Pytam bez żadnej złościwości. Jak dla mnie to wygląda jak profesjonalne ataki z których zasadniczo finalnie dużo nie wynika.

Czy było coś co realnie przyczyniło się do zmniejszenia siły wojska rosyjskiego?
  • 7
@Bayanista: Dlaczego fejki? Oczywiście pojawiają się niesprawdzone informacje ale wątpię, że 90% które pojawia się na głównej wykopu.

Ja po prostu odnoszę wrażenie, że to coś lepszego niż zwykle ataki DDoS ale mam też wrażenie, że ludzie traktują ich jakby byli hakerami z serialu Dom z papieru...
@zaxang: Anonymous to teraz bardzo fajna podkładka pod ataki cybernetyczne przez różne zorganizowane grupy (możliwe, że działające pod patronatem różnych krajów). Prawdziwa grupa to pewnie może DDos różne stronki rosyjskie, ale nie mają realnego wpływu na wydarzenia
@zaxang: pytanie czy to prawda z przejętymi satelitami. Ale z pewnością takie coś wymagałoby perfekcyjnej koordynacji między dużą liczbą crackerów no i danych wywiadowczych, które wskazywałyby słabe miejsca w zabezpieczeniach. Wydaje się o wiele za dużo, jak na zdecentralizowany kolektyw bez silnego patrona.
@Bayanista: no tak to sa fejki a glupi w to wierza , mlodzi zafascynowani nazwa i maskami , zadnych satelit nikt nie przechwycił , chyba ze w sylwestra przywiazali jednego ze swoich i zlapal szybko , to to to tylko listy iptv podlozone to zadne rosyjskie media z satelit i updateowane byly i byl ten material podlozony , ktos cos widzial , ktos potwierdzi no wlasnie jest jedno zrodlo tylko ,