Wpis z mikrobloga

@NaglyAtakGlazurnika: elo. ja mialem 17 ng/ml. mozesz przez tydzien brac 80 000, potem drugi tydz 40 000 i potem np. przez dwa miechy po 20 000 dziennie. koniecznie z calym A-D-E-K. witaminy k2mk7 koniecznie od 1000 mcg w gore, beta karoten ok 30 000, wit e 2-3 tyś jednostek, tak przez pare miechow i bedziesz mial 150
  • Odpowiedz
@pomywacz: wynik jest lekko zafałszowany w górę. W 4 dni przed badaniami spędziłem koło 6-8h na słońcu, przysypiając na leżaku lub w basenie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Na razie przyjmuje 30 000 iu raz dziennie z dwóch źródeł (KFD tabsy + Vigantol w płynie) w posiłku przed snem.
  • Odpowiedz
jak sadzisz, ile j.m witaminy D3 trzeva przyjąć, aby w ciągu miesiąca dojść do 120-150ng/ml?


@NaglyAtakGlazurnika: A na co Ci taki wysoki? 40-60 ng/ml jest uznawany za optymalny, ale trudno znaleźć cokolwiek złego w niższej granicy (np. 30 ng/ml, albo nawet 20 ng/ml).

Odpowiadając na pytanie, to zależy od osobnika, ale przypuszczałbym, że gdzieś w okolicach 6876 j.m. dziennie, zakładając liniową zależność [1]. Jeśli zależność liniowa nie jest, albo masz niską
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: badania na zdrowych ratownikach plażowych, o zróżnicowanej diecie, wadze, pochodzeniu etnicznym, bez suplementacji, którzy spędzali powyżej 8h na słońcu, wykazało średni poziom witaminy D na poziomie 120-150ng/ml przy braku ujawnienia hepatoksycznosci mierzonej usg wątroby i markerami wątrobowymi.

Nie mam badania teraz na telefonie, tylko w domu w zakładkach. Na jego podstawie uważam że 100ng/ml jest poziomem dość niskim i wyznaczonym bardzo zachowawczo.

@pomywacz: zostaje przy stałym dawkowaniu 30 000
  • Odpowiedz
badania na zdrowych ratownikach plażowych, o zróżnicowanej diecie, wadze, pochodzeniu etnicznym, bez suplementacji, którzy spędzali powyżej 8h na słońcu, wykazało średni poziom witaminy D na poziomie 120-150ng/ml przy braku ujawnienia hepatoksycznosci mierzonej usg wątroby i markerami wątrobowymi.

Nie mam badania teraz na telefonie, tylko w domu w zakładkach. Na jego podstawie uważam że 100ng/ml jest poziomem dość niskim i wyznaczonym bardzo zachowawczo.


@NaglyAtakGlazurnika: Na pewno te jednostki dobrze pamiętasz? Wedle raportu
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: no i cyk, target zredukowany do 90ng/ml.

A co do pierwotnego pytania "ile j.m witaminy D3 trzeva przyjąć, aby w ciągu miesiąca dojść do 120-150ng/ml" nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Badania teoretycznie przeliczajace ilość IU witaminy D3 w nośniku (płyn/tabletka) na odpowiednik masowy we krwi (ng/ml) uważam za kompletnie niewiarygodne, bo opierają sie na teorii matematycznej i przeliczaniu jednostek, kompletnie ignorujac: zjawisko przyswajalności (to że zjemy 100 IU, nue
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: mam ostatnio za dużo wolnych zasobów i coraz więcej czasu, więc parę tematów dotyczących micromanagementu własnego organizmu trafi na tapet, a lokalny punkt ALABu będzie molestowany.

Niestety, moja grupa badawcza to całe n=1. Jednak poprawa komfortu życia - którą uważam że mogę osiągnąć dzięki temu - wynagrodzi mi brak cytowań i rachunki z ALABu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Beeercik: @anonymous_derp: a dobrze.

50ug (czyli 2000jm) x 10 tabletek z KFD = 20 000jm.
500IU (czyli 500jm) x 10 kropli VIGANTOL = 5 000jm.
Razem 25 000jm dziennie, wieczorem, w trakcie posiłku.

2 marca 9 rano : 12,8ng/ml.
6 kwietnia 8 rano: 59,4ng/ml.

35 dni x 25 000jm = 750 000jm przyjętych w 35 dni podniosło stężenie o 46,6ng/ml. Teoretycznie daje nam to 16 094jm doustnie na 1ng we
NaglyAtakGlazurnika - @Beeercik: @anonymous_derp: a dobrze.

50ug (czyli 2000jm) x ...

źródło: comment_1649751718wGouA8j3UKuqECUpBXfgXf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz